Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

MODLITBA DREVA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

SNM – Múzeum rusínskej kultúry v Prešove pripravuje výstavu "Modlitba dreva", ktorej otvorenie sa uskutoční dňa 6. februára 2020 (štvrtok) o 17:00 hod. v budove múzea na ul. Masarykovej č. 20, Prešov, 1. poschodie.

Na výstave budú prezentované fotografie Ing. Milana Malasta, narodeného v roku 1965 v Starej Ľubovni, kde žije a pôsobí aj v súčasnosti, zachytávajúce sakrálne drevené stavby - gréckokatolícke a pravoslávne chrámy, ktoré mapujú prostredie, kde žili a žijú Rusíni na Slovensku. Chrámy na územní Slovenska potvrdzujú svoju výnimočnosť aj tým, že sú zaradené medzi NKP (Národné kultúrne pamiatky) a niektoré sú súčasťou pamiatok UNESCO.

Autor sa fotografiou sa vážnejšie zaoberá od roku 1984 a fotografovanie mu otvára nový životný priestor, je mu relaxom, hrou a prirodzeným spôsobom nazerania na svet. Je prostriedkom vizuálnej komunikácie, vzťahom k tradíciám, ku koreňom kultúry, k dedičstvu otcov a prameňom viery". Ing. Milan Malast je od roku 2016 nositeľom fotografického titulu AFIAP.

Trvanie výstavy: od 6. 2. 2020 do 6. 5. 2020

www.snm.sk
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.