Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PRE DETI

AHA! KRÁSNA MATEMATIKA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Aha! Krásna matematika. Na medzinárodnej interaktívnej výstave v Prešove môžete rátať so zábavou

Detské zážitkové centrum Aha! Miesto detských objavov prináša pod názvom Aha! Krásna matematika do Prešova novú medzinárodnú interaktívnu výstavu. Výstava je zapožičaná od etablovaného vedeckého centra Hevelianum v Gdaňsku a doplnená exponátmi z Univerzity v nemeckom Trieri. Výstava Aha! Krásna matematika bude sprístupnená od soboty 21.9.2019 v priestoroch na Hlavnej 69 v Prešove a potrvá do 22.12.2019 do 21.2.2020. Návštevníci budú mať možnosť zistiť, že čísla, grafy a matematické zákony dokážu byť zábavné a že to ide aj bez kalkulačky či počítača.Výstava ponúka neuveriteľnú cestu do sveta logických hádaniek a skladačiek. Vytvára priestor pre predstavivosť, kde sú tvary postavené z tangramov, blokov, či loptičiek a deti sa tak môžu nenápadne pomocou hry dostať do tajomstiev matematiky. Zistia, že matematika nie je strašiak, ktorému rozumie len pár vyvolených, ale že ju nájdeme vo všetkých oblastiach života. „Mnohé matematické zákony sa dajú krásne graficky znázorniť alebo rozpohybovať a takéto podanie je pre deti ľahšie pochopiteľné a atraktívnejšie. Okrem takéhoto „nenápadného“ učenia sa však deti môžu naozaj vyhrať so skladačkami a stavebnicami, každý si určite nájde niečo, čo ho zaujíma.“, približuje samotnú výstavu Petra Vancová z Aha! Miesto detských objavov.

Na výstave sa návštevníci pohrajú s Pytagorovou vetou, dozvedia o Eulerovej kružnici, Ludolfovom čísle, či Möbiovej páske. Tvorí ju viac ako 25 stanovíšť, ktoré dopĺňajú informácie na tabletoch. Zážitok z výstavy je jedinečným doplnením učiva na škole. Interaktívna forma je zárukou toho, že deti si odnesú dobrý pocit a možno im iný pohľad na matematiku pomôže lepšie ju pochopiť. Zuzana Banda, druhá zakladateľka Aha! hovorí o princípoch, ktoré sa snažia priniesť: „Zatiaľ čo v klasickom formálnom vzdelávaní vnímame informácie predovšetkým prostredníctvom zraku, u nás chceme deťom umožniť zapájať aj ostatné zmysly. U detí je prirodzené, že nechcú ostať len pri vizuálnom vnímaní, ale túžia predovšetkým po hmatovom zážitku. Ak vytvoríme deťom možnosť aktívne zapojiť všetky zmysly v procese učenia, podporíme nielen ich záujem a motiváciu vzdelávať sa do budúcna, ale pomôžeme im zapamätať si takmer dvojnásobne viac!”.

Výstava je určená pre deti od 6 do 99 rokov. Vítaní sú návštevníci z radov verejnosti aj organizované skupiny a školské triedy, pre ktoré je pripravený špeciálny program s lektorom.

Viac informácií o výstave, informácie o cenách, otváracie hodiny a rezervačný systém pre organizované skupiny nájdete na www.ahadeti.sk
 
Webwww.ahadeti.skFacebook: facebook.com/ahadeti/


Otváracie hodiny pre verejnosť počas pracovných dní a cez víkend:

Po - Pia.: zatvorené
So - Ne: 14,00-18:00

Cenník platný pre verejnosť:
Jednotné vstupné: 3 Eur
Uplatňujeme zľavy pri rodinných lístkoch: 2 dospelí s 2 a viac deťmi 10% zľava
ZŤP a dôchodcovia : 1 Eur


Na mieste je  možné platiť iba hotovosťou.

Otvorené pre školy (na základe rezervácie) Pondelok- Piatok: 8:30-14:30 
Možnosť rezervácie pre školy a organizované skupiny mimo uvedených hodín na základe  telefonického dohovoru

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.