Najväčší stredoeurópsky literárny festival za 31 dní sprostredkuje stretnutie so 62 súčasnými autormi pochádzajúcimi zo štyroch usporiadateľských krajín - Slovenska, Česka, Poľska, Ukrajiny a z hosťujúceho Rumunska.
Každý deň festivalu sa návštevníkom predstaví jeden autor z usporiadateľskej krajiny (SK, CZ, PL, UA) a jeden z hosťujúceho Rumunska. Vystúpenia autorov sú moderované a okrem autorského čítania ponúknu aj otvorenú besedu.
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
FACEBOOK EVENT
Viac na www.autorskecitanie.sk│FB: Mesiac autorského čítania
MESIAC AUTORSKÉHO ČÍTANIA 2019
02. 07. utorok
SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU
- 18:00 – Slovensko│Milan Kolcun: Dycky Košice!
- 19:00 – Rumunsko│Adrian Cioroianu: Sic transit gloria
03. 07. streda
- 18:00 – Slovensko│Ján Gavura: Sondy a podobenstvá
- 19:00 – Rumunsko│Dumitru Crudu: Ironický scénograf z Moldavska
04. 07. štvrtok
- 18:00 – Česká republika│Tereza Semotamová: Výstredná hrdinka, alebo obecnejší pocit?
- 19:00 – Rumunsko│Cătălin Dorian Florescu: Medzi dvoma kultúrami
05. 07. piatok
- 18:00 – Slovensko│Slavomír Szabó: Pravé orechové
- 19:00 – Rumunsko│Andrei Dósa: Herbár a Facebook
06. 07. sobota
- 18:00 – Česká republika│Pavel Kolmačka: Smrť myši, nápor víchrice
- 19:00 – Rumunsko│Simona Popescu: Nadskutočnosť
07. 07. nedeľa
- 18:00 – Slovensko│Milo Janáč: Mali sme s kamarátom v Gelnici krčmu…
- 19:00 – Rumunsko│Alina Nelega: Dýchať zhlboka
08. 07. pondelok
- 18:00 – Poľsko│Weronika Murek: Feinweinblein a iné hry
- 19:00 – Rumunsko│Adrian Schiop: Píšem o sebe
09. 07. utorok
- 18:00 – Česká republika│Petro Yatsenko: Písanie jako „úsporný startup“
- 19:00 – Rumunsko│Filip Florian: Kúzla a čary
10. 07. streda
- 18:00 – Ukrajina│Myroslav Laiuk: Básnik zachraňuje svet
- 19:00 – Rumunsko│Ana Blandiana: Poetka a bojovníčka
11. 07. štvrtok
- 18:00 – Česká republika│David Zábranský: Nové sťahovanie národov
- 19:00 – Rumunsko│Iulia Militaru: Experiment, ktorý nie je
12. 07. piatok
- 18:00 – Poľsko│Malgorzata Rejmer: Bukurešť – Tirana
- 19:00 – Rumunsko│Svetlana Cârstean: Gravitácia poézie
13. 07. sobota
- 18:00 – Česká republika│Miloš Doležal: Čurda, jazda, studnička
- 19:00 – Rumunsko│Miruna Vlada: Terapia básňou
14. 07. nedeľa
- 18:00 – Česká republika│Petra Hůlová: Svet na prahu katastrofy
- 19:00 – Rumunsko│Claudiu Komartin: Nová vlna
15. 07. pondelok
- 18:00 – Slovensko│Irena Brežná: Bratislava, Bazilej, Brežná
- 19:00 – Rumunsko│Ioana Pârvulescu: Dejiny, súčasnosť, dejiny
16. 07. utorok
- 18:00 – Slovensko│Tomáš Hučko: Nevytvárame príbehy...
- 19:00 – Rumunsko│Florin Lăzărescu: Trojrozmerné rozprávania
17. 07. streda
- 18:00 – Slovensko│Pavol Rankov: Rovesník a univerzitný román
- 19:00 – Rumunsko│Varujan Vosganian: Ministerstvo literatúry
18. 07. štvrtok
- 18:00 – Slovensko│Radovan Potočár
- 19:00 – Rumunsko│Vlad Zografi: Od vedy k literatúre
19. 07. piatok
- 18:00 – Ukrajina│Kateryna Kalytko: Stvoriť stratené svety
- 19:00 – Rumunsko│Lucian Boia: História magistra
20. 07. sobota
- 18:00 – Ukrajina│Vladimir Rafejenko: Piesne o smrti a láske
- 19:00 – Rumunsko│Lucian Dan Teodorovici: Ten, ktorý privoláva pamäť
21. 07. nedeľa
- 18:00 – Ukrajina│Artem Polezhaka & Ivan Semesyuk: Sloboda, alebo smrť!
- 19:00 – Rumunsko│Ioana Nicolaie: Písať, zmeniť svet
22. 07. pondelok
- 18:00 – Poľsko│Hubert Klimko-Dobrzaniecki: Blázon a iné príbehy
- 19:00 – Rumunsko│Dan Coman: Ani básnik, ani prozaik
23. 07. utorok
- 18:00 – Slovensko│Erik Šimšík: Rozpätie môjho písania
- 19:00 – Rumunsko│Dan Lungu: Vážne, ale s humorom
24. 07. streda
- 18:00 – Slovensko│Václav Kostelanski: Návrat k literatúre
- 19:00 – Rumunsko│Marin Mălaicu-Hondrari: Všetkou silou, všetkými zmyslami
25. 07. štvrtok
- 18:00 – Česká republika│Petr Borkovec: Herbár, veci a Dante
- 19:00 – Rumunsko│Gianina Cărbunariu: Kebab na scénu
26. 07. piatok
- 18:00 – Poľsko│Kamil Bałuk: Všetky holandské deti
- 19:00 – Rumunsko│Lavinia Braniște: Sprievodkyňa všedným dňom
27. 07. sobota
- 18:00 – Česká republika│Magdaléna Platzová: O čom sa medzi manželmi nehovorí
- 19:00 – Rumunsko│Tatiana Ţîbuleac: Sud s prachom
28. 07. nedeľa
- 18:00 – Slovensko│Alexandra Salmela: Mám rada aj slovenské prechodníky...
- 19:00 – Rumunsko│Ștefan Baghiu: Techno, deep house, klasika
29. 07. pondelok
- 18:00 – Česká republika│Marek Toman: Dejiny a ich rozprávači
- 19:00 – Rumunsko│Doina Jela: Čierny slovník
30. 07. utorok
- 18:00 – Poľsko│Waldemar Bawolek: Obrazy malomestskej každodennosti
- 19:00 – Rumunsko│Adina Rosetti: Knihy ako klenoty
31. 07. streda
- 18:00 – Slovensko│Veronika Šikulová: Jeden veľký text
- 19:00 – Rumunsko│Octavian Soviany: Dva životy
01. 08. štvrtok // Záver najväčšieho stredoeurópskeho literárneho festivalu
- 18:00 – Slovensko│Laco Kerata: Suché roky
- 19:00 – Rumunsko│Cosmin Perța: Sprievodca kontrastov
Portál www.kamdomesta.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné sa prihlásiť vopred.