Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TVORIVÉ DIELNE

VZDELÁVACIE PROGRAMY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Počas letných prázdnin sme pre vás pripravili viacero projektov. Edukačno-prezentačný projekt ODKAZY SÚČASNÉHO UMENIA bude prebiehať formou tvorivých dielní k výstave zo zbierkového fondu Nitrianskej galérie. Súbežne bude prebiehať súťaž, pre ktorú máme pripravené samoobslužné súťažné brožúrky. A naďalej ostávame aj v online priestore s projektom GALÉRIA U VÁS DOMA.

Tvorivé výtvarné dielne k výstave ODKAZY SÚČASNÉHO UMENIA

7. 7. – 24. 7. a 4. 8. – 21. 8. v Nitrianskej galérii

Odborný galerijný program je zameraný na interpretáciu diel/ zbierkových predmetov Nitrianskej galérie s tvorivými reflexiami návštevníkov. Hlavnou úlohu bude kreatívnym, aktívnym spôsobom naučiť čítať deti a mládež najnovšie trendy v súčasnom umení a správne rozvíjať svoje tvorivé zručnosti. Program má prispieť k odbúraniu zábran a predsudkov pri kontakte návštevníkov so súčasným umením v galérii. Edukačno- prezentačný projekt bude ukončený októbrovou záverečnou výstavou výtvarných prác účastníkov dielní spojenou s odovzdávaním cien najlepším tvorcom.
 

PROGRAM:

Program pre deti a mládež (6 -17 rokov) / utorok, streda a štvrtok

Séria deviatich textilných tvorivých dielní bude zameraná na výtvarné spracovanie textílií a alternatívnych materiálov klasickými textilnými technikami: vyšívanie, tkanie, ručné šitie a s presahmi do iných médií: maľba, grafika, objekt, experimentovanie a performancie. Budeme tiež pracovať s recykláciou už použitých predmetov.

Program tvorivých dielní a nájdete tu.

Program pre dospelých / piatok
Séria šiestich textilných tvorivých dielní bude zameraná na výtvarné spracovanie textílií a alternatívnych materiálov klasickými textilnými technikami: vyšívanie, tkanie, ručné šitie a s presahmi do iných médií: maľba, grafika, objekt, experimentovanie.

Program tvorivých dielní a nájdete tu.

Súťaž pre návštevníkov ODKAZY SÚČASNÉHO UMENIA
Trvanie súťaže: 14. júla – 18. októbra 2020
Vyhodnotenie súťaže: 30. október 2020
Miesto: Farebná galéria, Nitrianska galéria, Nitra
Súťaž pripravila: Elena Tarábková
Súťaž prebieha formou vypĺňania súťažných brožúr, ktoré obsahujú otázky a hravé úlohy k vystaveným dielam. Súťaž je určená všetkým návštevníkom (tri kategórie: deti, mládež, dospelí), ktorí navštívia výstavu, alebo sa zúčastnia tvorivých dielní k výstave ODKAZY SÚČASNÉHO UMENIA.

GALÉRIA U VÁS DOMA
Aj počas leta sa budete môcť zapojiť do tvorivých aktivít, ktoré vám pripravujeme na doma. Aktivity sú zameraná na diela zo zbierkového fondu galérie, na výstavu 4 cesty prírodou a na online expozíciu Františka Studeného. Sú určené deťom a žiakom I. stupňa ZŠ.
Fotografie vašich výtvarných prác môžete naďalej posielať do galérie a mi tie najlepšie zverejníme na našom Facebook Nitrianska galéria.

Aktivity na doma nájdete tu.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.