Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

SLOVENSKO-SLOVINSKÁ DIMENZIA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Časté zamieňanie si Slovenska so Slovinskom, odlišnosti, ale zároveň i zhody v kultúrnej tradícii i každodennom živote predstaví putovná výstava „Slovensko - Slovinská dimenzia“, ktorá bude slávnostne otvorená 16.1.2020 o 17.00 hod. v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre, Štefánikova tr. 1.

V súčasnosti nám internet poskytuje rýchlejšiu možnosť dostať sa k rôznym informáciám. Aj napriek tomu však neustále prichádza k rôznym omylom. Jedným z nich je i časté mýlenie si Slovenska so Slovinskom v rôznych krajinách, ktoré sa najčastejšie stáva počas rôznych významných udalostí, ktoré sú prezentované v médiách. Táto skutočnosť spomedzi ostatných viedla k vzniku putovnej výstavy, ktorá bola otvorená pod názvom Slovensko-Slovenská dimenzia pri príležitosti 25. výročia vzniku samostatnej Slovinskej republiky v roku 2016. Námet výstavy so zámerom poukázať na odlišnosti týchto dvoch krajín vznikol medzi veľvyslankyňou Slovinskej republiky na Slovensku Bernardou Gradišnik, vysokoškolskými učiteľmi a študentmi. Výstava sa venuje dejinám oboch republík, mestám i mapovaniu prírodného prostredia, významným osobnostiam, povestiam o hradoch a prírodných útvaroch prostredníctvom bannerov v troch jazykových mutáciách. Súčasťou sú i rôzne tradičné predmety, dnes už ľudovej kultúry. V priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre, Štefánikova tr. č. 1 bude výstava „Slovensko – Slovinská dimenzia“ slávnostne otvorená 16.1.2020 o 17.00 hod.. Výstava potrvá do 1.3.2020.

Trvanie výstavy: 10. 1. – 1. 3. 2020

Otváracie hodiny:
Pondelok - Piatok 9.00 - 11.30, 12.00 - 17.00
Sobota - Nedeľa 10.00 - 17.00
Posledný vstup na prehliadku múzea je 30 minút pred skončením otváracích hodín
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.