Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDSTAVENIE

PRDIPRÁŠOK DOKTORA PROKTORA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Inscenácia prerozpráva príbeh húževnatého vynálezcu doktora Proktora a jeho dvoch detských pomocníkov Bulleho a Lisy, ktorí vymyslia využitie pre unikátny prdiprášok. Vďaka jeho účinkom si užijú veľa zábavy a zachránia oslavy najväčšieho nórskeho štátneho sviatku Dňa nezávislosti a ponúknu doktorovi Proktorovi nádej odísť do Paríža za jeho životnou láskou. Prostredníctvom tejto inscenácie chcú tvorcovia ukázať, že človek bez ohľadu na výšku a vek dokáže vďaka svojej inteligencii a vytrvalosti dosiahnuť veľké veci. Hrdinské činy sú totiž často na prvý pohľad neviditeľné a okrem samotných aktérov nikto netuší, koľko úsilia museli na svoj čin vynaložiť.

Autor: Jo Nesbø
Preklad: Eva Lavríková
Úprava pre Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre: Gejza Dezorz
Dramaturgia: Mário Drgoňa a.h.
Projekcie: Gejza Dezorz, Von Dubravay
Scéna, kostýmy, bábky: Von Dubravay
Hudba: Martin Hasák
Réžia: Gejza Dezorz

Obsadenie: Peter Kadlečík a.h., Martina Slobodová, Miroslav Bakura, Michal Kalafut, Radovan Hudec, Oľga Schrameková, Rúth Dolanová, Ivan Gontko, Rudo Kratochvíl, Jana Labajová, Rado Konečný a.h.

Gejza Dezorz
Patrí k najprogresívnejším bábkarským slovenským tvorcom. Jeho inscenácie sa vyznačujú špecifickým umeleckým a autorským rukopisom. Spája v nich postupy a výrazové prostriedky klasického bábkového divadla s novými technológiami a inšpiráciou v popkultúre. Naštudovanie Pridiprášku doktora Proktora v jeho réžii preto sľubuje inscenáciu plnú humoru, napätia, kde sila rozumu a neobyčajného priateľstva zvíťazí nad ľudskou závisťou a chamtivosťou.
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.