Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

NOVÉ PREDMETY V ZBIERKACH PONITRIANSKEHO MÚZEA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Slovenské  pamätné  mince,  starožitné  poľovnícke  pušky,  sakrálne  plastiky  a  iné  predmety, ktoré získalo múzeum do zbierkového fondu predstaví výstava Nové predmety v zbierkach Ponitrianskeho múzea, ktorá bude otvorená od 1.7. -1.9.2019  v  priestoroch  Ponitrianskeho múzea v Nitre, Štefánikova tr. č.1.

V  súčasnosti  sa  stáva  trendom  zbieranie  rôznych  predmetov,  vecí  a  kuriozít,  ktoré  ľudia zbierajú v očakávaní nárastu ich ceny, alebo z nostalgie. Svoje zberateľské kúsky prezentujú verejnosti, alebo si ich nechávajú pre seba v súkromnej zbierke. Mnohí však dodnes nevedia odlíšiť  zbierku  od  zbierky.  Vyššie  uvedené  sa  označuje  za  zberateľstvo.  Získavanie predmetov do múzea je však jeho nosnou aktivitou za účelom budovania zbierkového fondu dokumentujúceho  vývin  prírody  a  spoločnosti  od  najstarších  čias  až  po  súčasnosť. Uskutočňuje sa nielen aktívnym vyhľadávaním, alebo pasívneod ľudí, či inštitúcií. Ich výber závisí od zamerania múzea aich kultúrnejhodnoty. O tom, či sa dostanú do múzea rozhodujú odborní pracovníci (kurátori), ktorí ho navrhnú a Komisia pre tvorbu zbierok ich na základe posúdenia (ne)odporučí. V I. polroku 2019 získalo Ponitrianske múzeum do svojich zbierok viacero nových prírastkov aj vďaka fondu na  nadobúdanie zbierkových predmetov, ktorý vytvoril Nitriansky samosprávny kraj.Na výstave Nové predmety v zbierkach Ponitrianskeho múzea, ktorá bude otvorená od 1.7. -1.9.2019 v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre predstaví predmety získané darom a kúpou. Za pohľad určite bude stáť zbierka slovenských pamätných mincí z rokov 1993-2008, maľby na skle, sakrálne skulptúry, starožitné lovecké pušky a iné.

Trvanie výstavy: 1.7. – 1.9.2019
Otvorené: pondelok – piatok: 9.00 – 17.00 h, sobota – nedeľa: 10.00 – 17.00 h

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.