Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

NITRA A SV. CYRIL A METOD ZO ZBIERKY PaedDr. JOZEFA GÁLA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Spoznajte  (ne)poznanú históriu kresťanstva a posolstvo solúnskych bratov v Nitre, na území Slovenska  i vo svete  prostredníctvom výstavy Nitra a sv. Cyril a Metod zo  zbierky PaedDr. Jozefa Gála, ktorá bude otvorená 4.7.–1.9.2019 v  priestoroch  Ponitrianskeho múzea v Nitre, Štefánikova tr. č.1.

Každoročne  si  štátnym  sviatkom  sv.  Cyrila  a Metoda pripomíname výročie  príchodu slovanských vierozvestov  Cyrila  a Metoda na Veľkú Moravu v roku 863, ktorí prišli šíriť kresťanstvo, kultúru a vzdelanie. Aj po mnohých stáročiach patria k významným postavám našej i európskej kultúry, politiky a diplomacie. Pri príležitosti mestských osláv Nitra, milá Nitra pripravilo Ponitrianske múzeum v Nitre vo svojich priestoroch výstavu Nitra a sv. Cyril a Metod zo  zbierky  PaedDr.  Jozefa  Gála, ktorá bude otvorená od 4.7. –1.9.2019. Poštové známky a filatelistické dokumenty doplnené odbornými textami pútavým spôsobom približujú spôsob života a činnosť solúnskych bratov,  vytvorenie prvého slovanského písma  hlaholiky, položenia základov vzdelanosti zakladaním škôl, šírenie kresťanstva i politickú situáciu na území Slovenska,  ale i vo svete. Nechýba ani spomienka  na životapôsobenie sv.  Gorazda, ktorí  bol žiakom,  neskôr  spolupracovníkom,  ale  predovšetkým  slovanským  literátom a filozofom a Klimenta, ktorý pokračoval vo svojej práci v Macedónsku.

Trvanie výstavy: 4.7. - 1.9.2019
Otvorené: pondelok – piatok: 9.00 – 17.00 h, sobota – nedeľa: 10.00 – 17.00 h

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.