Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

MESIAC FOTOGRAFIE 2019

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Dvadsiaty deviaty ročník etablovaného medzinárodného festivalu Mesiac fotografie.

Aj v tomto roku sme sa rozhodli pre široké rozpätie – časové, generačné, žánrové. Opäť sme zostavili program, v ktorom nájdete fotografie slovenskej krajiny z roku 1865, táto výstava (kurátor Martin Kleibl) rekonštruuje svoj príbeh z rokov 1839 – 2019. Ďalej fotografie z rokov 2019 od poľskej autorky Karoliny Wojtas, víťazky Portfolia Review 2018. Vedľa výstavy Joana Fontcubertu – nositeľa ceny Hasselblad, fotografickej obdoby Nobelovej ceny – sa ocitne expozícia mladého umelca Martina Kochana. Alebo výstava víťazov a finalistov ceny Oskara Barnacka v roku 2018 (mimochodom, zo Slovenska toto významné európske ocenenie získali v nultých rokoch Lucia Nimcová aj Martin Kollár).

29. ročník je výnimočný dielami prezentovaných autorov, ale najmä výstavou slovenských a českých fotografov pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie – v kurátorskej koncepcii Tomáša Pospěcha. Bez novembra 1989 by sme sa stále spoza ostatného drôtu prizerali tomu, čo sa deje v rakúskych galériách. Dnes práve vďaka udalostiam spred tridsiatich rokov máme rovnakú slobodu voľby ako občania Rakúska už vtedy.

Dátum a čas: 29. 10. - 30. 11. 2019
Miesto: Bratislava

www.mesiacfotografie.sk

Podrobný program a prehľad výstav nájdete tu ..

MIESTO A DÁTUM KONANIA
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.