Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

VÝTVARNÉ SPEKTRUM KOŠICKÉHO KRAJA 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Postupová súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby, do ktorej sa každoročne zapájajú výtvarníci zo všetkých okresov nášho kraja. Ponúka možnosť autorom prezentovať a konfrontovať svoju tvorbu pred širokou verejnosťou, vyhľadávať a rozvíjať talenty a zároveň zapájať ich do súťažného hnutia v rámci Slovenska. Súťaž každoročne vyhlasuje Národné osvetové centrum v Bratislave, realizátorom krajského kola pre Košický kraj je už niekoľko rokov Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria.

Krajskej súťaži predchádzali regionálne kolá, ktoré organizačne zastrešili kultúrno-osvetové zariadenia v Spišskej Novej Vsi, Rožňave, Michalovciach a Kráľovskom Chlmci. Do tohoročnej súťaže sa zapojilo 77 autorov s počtom 200 výtvarných diel. Odborná porota v zložení výtvarníkov a výtvarných pedagógov : Eva Čarnoká, členovia Adrián Bačo a Júlia Zelená, hodnotila práce podľa propozícií, v jednotlivých vekových skupinách od 15-25 rokov a nad 26 rokov, ako aj v kategóriách – maľba, kresba a grafika, plastika a v osobitej kategórii – insitná maľba. Medzi najmladších autorov patrí 16 ročná autorka z Košíc Janka Homzová, najstarší 85 ročný seniorský výtvarník v tejto súťaži je Július Plutko z Michaloviec.

Súčasťou podujatia budú aj rozborové semináre s členmi odbornej poroty určené účastníkom súťaže, ktoré majú napomôcť usmerniť autorov tak, aby vedeli, ktorým smerom je zaujímavé v budúcnosti sa v ďalšej tvorbe uberať. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov si najúspešnejší autori prevezmú ocenenia za svoju tvorbu.

vstup: VOĽNÝ

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Trvanie výstavy: 2.7. – 6.9. 2020
Miesto: Historická účelová budova

www.vsmuzeum.sk│FB: Východoslovenské múzeum v Košiciach

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.