Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

VÝROČIE NEŽNEJ

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Festival Výročie nežnej v košickej Tabačke je v plnom prúde

V košickej Tabačke sa včerajším predstavením Smrť Antigony otvorili brány festivalu Výročie Nežnej. Festival potrvá do 17. novembra a Tabačka si pre svojich návštevníkov pripravila bohatý program.

Ako už isto všetci viete v nedeľu 17. novembra si Slovensko pripomenie 30. výročie nežnej revolúcie, ktorá predstavuje pád komunistického režimu v našej krajine. Tabačka si pre vás pripravila pri tejto príležitosti bohatý program.

Festival bol zahájený predstavením Smrť Antigony a premietaním filmu Nežná. Program bude pokračovať piatkovým koncertom rapera z česko-slovenského pohraničia známym pod pseudonymom Čavalenky. Ide o zjav na slovenskej hudobnej scéne, ktorému veríte každé slovo, nemusí sa na nič hrať, všetko je položené na reálnych základoch – k tomu originálny prejav, skvelý flow a výborné podklady. Jeho mimoriadne autentické texty mu v krátkom čase priniesli uznanie známych raperov a viacerých českých i domácich médií.

V sobotu do Tabačky zavíta jedna z najkultovejších alternatívnych kapiel Bez ladu a skladu. Aktívne nehrávajú od roku 1997, ale raz za čas však odohrajú pár koncertov na rôznych podujatiach pri špeciálnych príležitostiach. V predvečer výročia nebudú chýbať hity ako “Udavač”, “Píšte všetci modrým perom” či “Anča kráča, auto fičí”.

Pred každým predstavením sa v Kine Tabačka premieta film Nežná. Ide o snímok, ktorý je spomienkou na magické obdobie revolúcie 1989, ako ho opisujú samotní protagonisti. Festival zakončíme v nedeľu 17. novembra programom multižánrového kultúrneho festivalu MATRIOSHKA, ktorý reflektuje absurditu totalitného režimu v Československu v období rokov 1948-1989. Organizátorom festivalu je o.z. AZIMUT , ktorého cieľom je prelomiť bariéru mlčanlivosti a nezáujmu, a takto obnoviť diskusiu o totalitných režimoch a diktatúrach.

Festival Výročie nežnej prebieha od 12. novembra do nedele 17. novembra v priestoroch Tabačky Kulturfabrik. Lístky je možné zakúpiť v predpredaji na www.tabacka.sk.

Vstup na premietanie filmu Nežná je pre všetkých návštevníkov ZDARMA!


Program festivalu:

Zdroj ďalších informácií: https://www.facebook.com/tabackafanpage/https://www.tabacka.sk/

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.