Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

VÍZIE A MOZAIKA OBJAVOV | DVOJVÝSTAVA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Vo Výmenníku Štítová vás počas prázdnin čaká dvojvýstava talentovaných umelkýň – Denise Demjen a Vierky Vancákovej.

Vierka Vancáková sa k výtvarnej tvorbe dostala v roku 2011 na podnet výtvarníčky Ľubice Oberučovej. V začiatkoch svojej tvorby sa venovala kresbe uhlíkom, pastelom, postupne prešla k maľbe akrylom, olejom a v poslednej dobe aj akvarelom. V jej tvorbe nájdeme zátišia a krajinnú tematiku.

„Milujem prírodu, kvety, pestujem ich, pozorujem, obdivujem ich krásu, dokonalosť, harmóniu a tú sa snažím preniesť aj do svojich prác. Zúčastnila som sa niekoľkých plenérov, moje práce boli vystavené na kolektívnych výstavách, takmer každý rok na Košickej palete, výstave neprofesionálnej výtvarnej tvorby,“ vysvetlila Vierka Vancáková.

Umelecké meno Denise Demjen patrí mladej maliarke pochádzajúcej zo Slovenska. Už od detstva mala pozitívny vzťah k umeniu, pričom sa mu aktívne začala venovať až v dospelosti. Od začiatku svojej umeleckej kariéry spadala pod krídla akademického maliara Atilla Duncsáka, ktorý bol jej hlavným tútorom a zároveň jej veľkou inšpiráciou. Témy príbehov zachytených v jej moderne štylizovaných maľbách vyjadrujú hlavne pohľad na život, lásku a cítenie dnešného sveta. Využíva techniku maľby kombináciou akrylu a tempery.

Vernisáž: 22.07.2019 v čase 17:00 - 19:00

Dvojvýstava s názvom Vízie a Mozaika objavov bude sprístupnená od 22. júla do 29. augusta, každý utorok, streda a štvrtok od 14:00 do 18:00 (okrem 30.07.-08.08.2019).

FACEBOOK EVENT

www.vymenniky.sk│FB: Výmenníky


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.