Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDSTAVENIE

VALIBUK A LAKTIBRADA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Pavel Uher: VALIBUK A LAKTIBRADA

Príbeh o Valibukovi a Laktibrade od Pavla Dobšinského poznajú celé generácie detí z čítania alebo rozprávania svojich rodičov, či starých rodičov. Bábkové divadlo v Košiciach teraz ponúka divákom modernú verziu pôvodnej ľudovej rozprávky, v ktorej je prítomná nielen faloš a zrada, ale aj sila s odvahou. Tie sa objavia vždy, keď treba pomôcť láske.

Režisér Pavel Uher pripravil divadelnú variáciu príbehu o Valibukovi, ktorý je výnimočný nielen svojou neobyčajnou silou, ale aj odvahou. Napriek tomu pred ním dievčatá utekajú, lebo sa ho boja. Všetko sa zmení, keď stretne princeznú Nebojsu. Na ceste za jej záchranou sa Valibuk zoznámi s trpaslíčkou Laktibradou. Lenže, čo by to bolo za hrdinu, keby si s prekážkami, ktoré sa mu  postavia, neporadil? Drak, ktorý princeznú uniesol, prichádza o nevestu, Laktibrada o svoju čarovnú bradu. Vyslobodená princezná sa môže vrátiť do kráľovskej ríše, kde ju čaká svadba s jej záchrancom Valibukom.

Ľudovú rozprávku o silákovi Valibukovi uchopil režisér Pavel Uher tak, aby v nej uchoval čaro čias dávno minulých, ale aby jej zároveň vdýchol aj niekoľko moderných prvkov. Dej popretkával humorom a milými replikami, aby sa na nich pobavili nielen deti, ale aj dospelí. Zároveň sa postavám snažil ponechať ich typické charakterové vlastnosti. Valibuk má svoju valašku a neobyčajnú silu, Laktibrada prefíkanosť a princezná je presne taká, ako ju poznáme z rozprávok – krásna a uväznená v podzemí zlým drakom. Ten náš na javisku má vďaka fantastickej práci kolektívu umeleckých dielní divadla tri teleskopické hlavy. Výraznou zložkou diela je hudba, ktorá zaujme od prvej chvíle.

V rozprávke Valibuk a Laktibrada alternujú herecké dvojice Viktória Sedláková a Andrej Sisák alebo Erika Orgován Molnárová a Miroslav Kolbašský.

Inscenácia je vhodná pre deti od 3 rokov.

Dĺžka inscenácie: 40 minút.

Účinkujú: Viktória Sedláková a Andrej Sisák alebo Erika Orgován Molnárová a Miroslav Kolbašský.

“Túto divadelnú hru podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.”

Scenár a réžia: Pavel Uher
Dramaturgia: Ivan Sogel
Scénografia: Eva Farkašová
Hudba: Vincent Jaš
Asistent réžie: Peter Creek Orgován

>> RECENIZA <<

www.bdke.sk│FB: Bábkové divadlo v Košiciach
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.