Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

SPRÁVY Z FRONTOVEJ LÍNIE

18.09.2019 , Streda, 08:00 - 22:00

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Multifunkčné kultúrne centrá, fungujúce v bývalých priemyselných budovách, ktoré prezentujeme na tejto výstave sú, tak ako Tabačka Kulturfabrik a mnohí ďalší členovia siete Trans Europe Halles (www.teh.net), jasné, vzrušujúce a podnetné hlasy fungujúce v dnešnej dobe na európskej nezávislej scéne. Všetky nám majú čo povedať a nás čo naučiť o udržateľnosti v čase velkých výziev. To, čo majú spoločné a čo ich vzájomne spája, sú “pevné hodnoty týkajúce sa empatie, rovnosti, spolupráce, udržateľnosti a vášeň pre budovanie spoločnosti založenej na tolerancii a kultúrnej demokracii“. A aj napriek rozdielom medzi jednotlivými regiónmi Európy, existujú isté spoločné výzvy na socio-politickom poli, hlavne neoliberalizmus, xenofóbia, rasizmus, sexizmus a útoky na slobodu prejavu. Je tu však aj solidarita a príležitosť... Pre umelecký a kultúrny sektor je otázkou nielen to "ako prežijeme", ale tiež "kde zapadáme do tejto novej dynamiky a aký je náš prínos?"

Models to Manifestos, A conceptual Toolkit for Arts and Culture, upravil Sandy Fitzgerald, Olivearte Cultural Agency, 2019, str. 10/11
 

Výstava prezentuje fotografie z každodenného života 13 nezávislých kultúrnych centier z 8 európskych krajín, ktoré pôsobia v priestoroch bývalej továrne na mlieko, továrne na výrobu textilu, továrne na výrobu káblov, továrne na výrobu kotlov, družstva na výrobu mlieka, továrne na výrobu tehál, rafinérie, pivovaru... Foto materiály a texty o centrách boli získané s podporou koordinačného úradu TEH, pričom sprievodné texty, ako aj názov výstavy, sú prevzaté z publikácie / výsledkov projektu Creative Lenses Projekt „Manifest - Modely koncepčných nástrojov“ pre umenie a kultúru, upravil Sandy Fitzgerald, a publikoval Olive Arte.

Vernisáž: 5.9. štvrtok, 19:30 h

Vstup: voľný / Bistro Tabačka

FACEBOOK EVENT

www.tabacka.sk│FB: Tabačka Kulturfabrik

MIESTO A DÁTUM KONANIA
18.09. Streda, 08:00 - 22:00, Tabačka KulturFabrik, Gorkého 2, Košice,
19.09. Štvrtok, 08:00 - 22:00, Tabačka KulturFabrik, Gorkého 2, Košice,
20.09. Piatok, 08:00 - 22:00, Tabačka KulturFabrik, Gorkého 2, Košice,
21.09. Sobota, 08:00 - 22:00, Tabačka KulturFabrik, Gorkého 2, Košice,
22.09. Nedeľa, 08:00 - 22:00, Tabačka KulturFabrik, Gorkého 2, Košice,
Všetky termíny >>
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.