Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
WORKSHOP

SOMATICKÝ PRÍSTUP V DYNAMICKOM TANCI/VÍKENDOVÝ WORKSHOP KOŠICE

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Intenzívny víkendový workshop lektorky Evy Blaschke (Berlin, Nemecko). Zameraný na posilnenie výrazu tela v tanci s použitím somatického prístupu Bartenieff Fundamentals.

Irmgard Bartenieff
(1900-1981), tanečníčka a fyzioterapeutka, vyvinula efektívny súbor cvičení a princípov založených na tanečnej teórii Rudolfa Labana, ktorý ľuďom umožňuje hýbať sa s väčšou ľahkosťou. Ponúka spôsob, ako oživiť spojenia v tele.

Počas workshopu budeme trénovať hlboké svalové a fasciálne tkanivá pomocou efektívneho prepojenia pohybov. Základné Bartenieff Fundamentals cvičenia nám umožnia preskúmať a lepšie pochopiť napríklad princíp uzemnenia či pohybové vzorce, ktoré pomáhajú telo ‘‘organizovať‘‘. Nadobudnuté telesné poznatky využijeme v improvizovanom pohybe v priestore a v pohybovej komunikácii s ostatnými účastníkmi workshopu. Takáto integrujúca a centrujúca práca s telom má pozitívny dopad na tanec samotný. Spôsobuje, že náš pohyb a tanec je uvoľnenejší, dynamickejší, organickejší.

Počas workshopu budeme pracovať s vnútornými obrazmi, porozumieme základom anatómie ľudského tela. Zameriame sa na jasnosťou pohybového impulzu a priestorového zámeru, aby sme telu pomohli opustiť zaužívané pohybové vzorce, ktoré nefungujú a nájsť nové, funkčné.

Bartenieff Fundamentals poskytujú hlboký základ pre tanec, tanečnú improvizáciu, seba-uvedomenia sa v pohybe ako aj pre nachádzanie vlastných tvorivých zdrojov.
ORGANIZÁTOR: Priestor Súčasného Tanca, Košice

TERMÍN: 09.-10.11.2019
- sob: 10:00-13:30 a 15:00-18:00
- ned: 9:30-12:00 a 13:30-16:00

MIESTO: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice

CENA ZA KURZ: 60 €/40 € (dospelí/študenti)

podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

PRIHLÁŠKA:
Počet miest je limitovaný na 15 účastníkov. Svoje miesto si rezervujete mailom na pst.kosice@gmail.com a vyplatením zálohy v sume 30 €/20 € v termíne do 25.10. 2019. Záloha je nevratná.

Viac info: Michaela Sabolová/0911811095; pst.kosice@gmail.com

WORKSHOP JE VHODNÝ PRE: milovníkov pohybu, tanečníkov, hercov, tanečných pedagógov, trénerov, terapeutov, fyzioterapeutov, koučov a pod. Otvorený pre všetky vekové kategórie a rôzne úrovne skúseností!

„Come on in, the water is fine“ Paul Williams

Princípy Bartenieff Fundamentals slúžia napríklad ako základ pre Body-Mind Centering, či pohybový profil Kestenberg. Uplatňujú sa v technikách súčasného tanca akými sú technika Release alebo Kontaktná improvizácia. Sú rovnako komplexné ako jóga, no pochádzajú zo západného sveta. Každý ich môže využiť na oživenie svojho pohybového repertoára a na objavenie svojej kreativity.

FACEBOOK EVENT

O LEKTORKE:
Eva Blaschke
(Berlín) je tanečná pedagogička, performerka, choreografka a certifikovaná učiteľka systémov Labanova Analýza Pohybu a Bartenieff Fundamentals, Gyrokinesis Level 1, Dynamic Yoga. Vyše 25 rokov vyučuje somatický pohyb, dynamickú improvizáciu, javiskový prejav, či tanečnú techniku Trapeze dance v rôznych organizáciách napr. EUROLAB e,V. - Európska asociácia pre Laban/Bartenieff Movement Studies (Berlín), Tanzfabrik (Berlín), NEURAUM - Centrum pre tanečno-pohybovú terapiu (Berlín), The TuT- Tanečno-divadelno-klaunská škola (Hannover). Aktívne vystupuje v Nemecku a v zahraničí ako členka rôznych interdisciplinárnych zoskupení a kolektívov, prezentujúc vzájomné dialógy tanca, hudby a priestoru. Pôsobí napríklad v Slices- Ensemble, Airborn Dancers, Performance Bühne (Berlín) či Global Water Dances (Berlín). www.evablaschke.de

PST - PRIESTOR SÚČASNÉHO TANCA sme iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizujeme festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkujeme vlastné tanečné predstavenia. Pripravujeme pravidelné a nepravidelné odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvárame tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapájame sa do medzinárodných projektov. V našich aktivitách je tanečne umenie aj nástrojom, prostredníctvom ktorého sa účastníci učia vnímať, tvoriť, komunikovať a byť tolerantní. Dlhodobým cieľom nášho občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina:). 
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.