Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDNÁŠKA

PRINCÍPY ZDRAVIA, PREVENCIE A LIEČBY PODĽA ÁYURVEDY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Ajurvéda, v doslovnom preklade „náuka o živote“, predstavuje najstarší celistvý lekársky systém o zásadách zdravého spôsobu života. Vznik tohto učenia spadá do starodávneho obdobia indických posvätných písiem (véd), ktoré vznikli ako výsledok vnútorného poznania osvietených mudrcov.

Ajurvéda predstavuje celostnú a jednoduchú formu liečebného prístupu s cieľom lepšie porozumieť sebe samým. Snaží sa preniknúť k jadru problému a odhaliť skutočnú príčinu či samotný zárodok ochorenia, či už je jeho pôvod v nesprávnej výžive, životných návykoch, dedičnom zaťažení, negatívnom myslení alebo emocionálnej či energetickej nerovnováhe. Ponúka nám tak pohľad do širších väzieb a súvislostí, ktoré utvárajú a ovplyvňujú náš psychický a fyzický stav.

Ajurvédska prax apeluje predovšetkým na vedomú prevenciu a zdravý životný štýl, pretože choroby je vždy ľahšie liečiť v ich počiatkoch než v pokročilých štádiách.


Kto je Tribhanga Das?
Tribhanga Das sa ájurvéde venuje viac ako 10 rokov. Svoje duchovné meno získal od svojho duchovného učiteľa (gurua) pochádzajúceho z línie učiteľov zachovávajúcich tradičné učenie véd (ájurvédu) bezo zmeny. Prvý krát sa stretol s ájurvédou počas štúdií v Belgicku, zaujala ho jej krása, dokonalosť a hĺbka poznania. Následne pokračoval v štúdiu v Londýne, a postupne sa ájurvédou začal zaoberať priamo v Indii, ktorá je jej kolískou. V západnom Bengálsku, v Majapure najprv absolvoval všeobecný kurz filozofie a kultúry, z čoho má aj titul, potom pokračoval v štúdiu na tradičnej Univerzite zvanej Bhaktivedanta Academy. Tam sa naučil o ájurvédskych princípoch najviac. V Indii strávil pár rokov a momentálne pôsobí vo svojom bratislavskom centre. Pravidelne o ayurvéde prednáša hlavne v Londýne a Strednej Európe.

Na konci prednášky bude možnosť klásť otázky.

Vstupné na prednášku pre prihlásených 6€/bez prihlášky v deň konania 9€.
Cena sa v každom prípade platí priamo na mieste v hotovosti.

Po prednáške je možné ísť na diagnostiku.
Diagnostika - Tribhanga Dás, Vás diagnostikuje ako je to bežné v Indii tisíce rokov, spôsobom astha-vidyá paríksha, osemstupňovou diagnostikou podľa tepu, jazyka, očí, akupresúrnych bodov. Určí zdravotný stav, príčinu chorôb a problémov. Diagnostika trvá približne hodinu a je v nej zarátané určenie diagnózy, predpis liekov, spôsob terapie, životospráva a návrh diétneho jedálnička.. Cena diagnostiky pre zúčastnených na prednáške 45 EUR.
Tento termín je potrebné si predom dohodnúť na telefónnom čísle 0950 429 115 Štefánia Bajuszová, alebo emailom stefaniabajuszova@gmail.com

Zabezpečte si Váš termin včas! 
V prípade veľké záujemu je diagnostika je možná aj 10.11.2019

FACEBOOK EVENT
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.