Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

POZVÁNKA DO PRAHY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Verejná knižnica Jána Bocatia a autori Eva Martinská & František Papp Vás pozývajú na výstavu fotografií "POZVÁNKA DO PRAHY".

Výstavu si môžete pozrieť v termíne od 3.2.2020 do 4.3.2020 vo výpožičnom čase v priestoroch pobočky Furča Verejnej knižnice Jána Bocatia, Jaltská 2, Košice.

www.vkjb.sk│FB: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

POZVÁNKA DO PRAHY

PRAHA – bola hlavným mestom krajiny v ktorej sme sa obaja narodili. Sme milovníci cestovania a fotografovania. Kombinácia, ktorá ľahko vyústila k plánu navštíviť, dnes už hlavné mesto Českej republiky.

V Prahe sme boli už aj v minulosti, ale teraz sme sa pokúsili v priebehu niekoľkých dní zmapovať jej krásy našimi fotoobjektívmi

Praha je cieľom turistov z celého sveta, Slovákov nevynímajúc. Je nesmierne čarovná, fotogenická s množstvom krásnych a zaujímavých miest. Pri každej návšteve sa dá nájsť niečo nové.

Praha je skutočným klenotom Českej republiky, a je právom označovaná za jedno z najkrajších miest sveta. Nachádza sa tu veľké množstvo cenných historických pamiatok, mnoho prekrásnych záhrad a vyhliadkových miest. Nie nadarmo sa Prahe hovorí stovežatá. V ktorom inom meste by ste našli toľko veží a vežičiek?

Hlavnými dominantami Prahy sú Pražský hrad a Karlov most. Z ďalších krásnych  pražských miest sme si nenechali  uniknúť Staromestské námestie, Orloj, Malú Stranu. V Prahe sa nachádza jedna z najkrajších barokových záhrad v Európe - Vrtbovská záhrada, z ktorej je prekrásny výhľad na Pražský hrad a neďaleký Chrám sv. Mikuláša. Za návštevu stoja záhrady Pražského hradu, Valdštejnská záhrada a tiež Záhrada Kinských.

Na území Prahy sa nachádza 17 mostov. Najznámejší je určite Karlov most, ale navštíviť sa určite oplatí Most légií, Mánesov most a nedávno zrekonštruovaný Trójsky most.

Pražský hrad je podľa Guinessovej knihy rekordov najväčším hradom na svete. Najvyššou pražskou stavbou je Žižkovská televízna veža, ktorá meria 216 metrov.

Najkrajšie Praha vyzerá z vtáčej perspektívy, preto je len prirodzené navštíviť rozhľadňu na Petříne a z druhej strany Žižkovskú televíznu vežu. Za zmienku iste stojí prechádzka z Letenských sadov, kde sa dá popri Metronome zísť na miesta odkiaľ je výhľad na Vltavu s množstvom parníkov.

Fascinujúcim umeleckým dielom v centre mesta, je 11metrová Hlava Franza Kafku. Je to socha zložená z 42 poschodí, ktoré sa môžu nezávisle na sebe otáčať.

Svoje neopísateľné čaro má Václavské námestie s čulým denným ale aj nočným životom. Hlavnou dominantou „Václaváku“ je socha sv. Václava. V tesnej blízkosti sa nachádza Národné múzeum. Skrytých aj objavených krás je v Prahe nespočetné množstvo.

Za nimi sa však vyberieme na budúce. Prijmite teda pozvanie na malé putovanie za krásami Prahy prostredníctvom dvoch fotoaparátov.

Evka&Feri

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.