Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

POZVÁNKA DO PRAHY

02.04.2020 , Štvrtok, 08:00 - 13:00

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Verejná knižnica Jána Bocatia a autori Eva Martinská & František Papp Vás pozývajú na výstavu fotografií "POZVÁNKA DO PRAHY".

Výstavu si môžete pozrieť v termíne od 3.2.2020 do 4.3.2020 vo výpožičnom čase v priestoroch pobočky Furča Verejnej knižnice Jána Bocatia, Jaltská 2, Košice.

www.vkjb.sk│FB: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

POZVÁNKA DO PRAHY

PRAHA – bola hlavným mestom krajiny v ktorej sme sa obaja narodili. Sme milovníci cestovania a fotografovania. Kombinácia, ktorá ľahko vyústila k plánu navštíviť, dnes už hlavné mesto Českej republiky.

V Prahe sme boli už aj v minulosti, ale teraz sme sa pokúsili v priebehu niekoľkých dní zmapovať jej krásy našimi fotoobjektívmi

Praha je cieľom turistov z celého sveta, Slovákov nevynímajúc. Je nesmierne čarovná, fotogenická s množstvom krásnych a zaujímavých miest. Pri každej návšteve sa dá nájsť niečo nové.

Praha je skutočným klenotom Českej republiky, a je právom označovaná za jedno z najkrajších miest sveta. Nachádza sa tu veľké množstvo cenných historických pamiatok, mnoho prekrásnych záhrad a vyhliadkových miest. Nie nadarmo sa Prahe hovorí stovežatá. V ktorom inom meste by ste našli toľko veží a vežičiek?

Hlavnými dominantami Prahy sú Pražský hrad a Karlov most. Z ďalších krásnych  pražských miest sme si nenechali  uniknúť Staromestské námestie, Orloj, Malú Stranu. V Prahe sa nachádza jedna z najkrajších barokových záhrad v Európe - Vrtbovská záhrada, z ktorej je prekrásny výhľad na Pražský hrad a neďaleký Chrám sv. Mikuláša. Za návštevu stoja záhrady Pražského hradu, Valdštejnská záhrada a tiež Záhrada Kinských.

Na území Prahy sa nachádza 17 mostov. Najznámejší je určite Karlov most, ale navštíviť sa určite oplatí Most légií, Mánesov most a nedávno zrekonštruovaný Trójsky most.

Pražský hrad je podľa Guinessovej knihy rekordov najväčším hradom na svete. Najvyššou pražskou stavbou je Žižkovská televízna veža, ktorá meria 216 metrov.

Najkrajšie Praha vyzerá z vtáčej perspektívy, preto je len prirodzené navštíviť rozhľadňu na Petříne a z druhej strany Žižkovskú televíznu vežu. Za zmienku iste stojí prechádzka z Letenských sadov, kde sa dá popri Metronome zísť na miesta odkiaľ je výhľad na Vltavu s množstvom parníkov.

Fascinujúcim umeleckým dielom v centre mesta, je 11metrová Hlava Franza Kafku. Je to socha zložená z 42 poschodí, ktoré sa môžu nezávisle na sebe otáčať.

Svoje neopísateľné čaro má Václavské námestie s čulým denným ale aj nočným životom. Hlavnou dominantou „Václaváku“ je socha sv. Václava. V tesnej blízkosti sa nachádza Národné múzeum. Skrytých aj objavených krás je v Prahe nespočetné množstvo.

Za nimi sa však vyberieme na budúce. Prijmite teda pozvanie na malé putovanie za krásami Prahy prostredníctvom dvoch fotoaparátov.

Evka&Feri

MIESTO A DÁTUM KONANIA
02.04. Štvrtok, 08:00 - 13:00, Verejná knižnica Jána Bocatia - pobočka Furča, Jaltská 2 (OBCHODNÉ CENTRUM TORYSA - sídlisko Furča), Košice,
02.04. Štvrtok, 13:30 - 16:00, Verejná knižnica Jána Bocatia - pobočka Furča, Jaltská 2 (OBCHODNÉ CENTRUM TORYSA - sídlisko Furča), Košice,
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.