Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

PETER KONEČNÝ: IMPRESIE

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Peter Konečný – IMRESIE, to je cyklus výstav, ktorý pripravil fotograf v spolupráci s kurátorom PhDr. Mariánom Pauerom, ESFIAP. V Košiciach si jeho fotografickú tvorbu budú môcť pozrieť návštevníci vo foyer budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 24. marca do 17. apríla 2020.

Výstavná kolekcia fotografií je koncipovaná v troch rovinách: putovanie časom, spomienkami a reálnym svetom. Autor vstupuje do súčasných mestských reálií. Konfrontuje exteriér s interiérom, nevyhýba sa zobrazeniu temných dní ľudskej histórie. Presvedčivo zobrazuje reálny svet, čím výstavná kolekcia pulzuje v určitom rytme. Nie sú to len fotografie zachytávajúce svet okolo nás, je to obrazová esej, život videný očami fotografa a básnika.

Aktuálnu výstavu asi najviac vystihujú slová kurátora: „Konečný sa vracia cez štvorcový formát k začiatkom fotografie. K časom, keď sa fotografia inšpirovala výtvarným umením, keď ešte len začala hľadať svoje miesto pod slnkom. Hlási sa k ére, keď brilantnosť bola náhodou, ale čistá kompozícia základným predpokladom.“

Vernisáž: 24. 3. 2020 o 17:00 hod.
Trvanie výstavy: do 17. apríla 2020

Miesto konania: Kasárne//Kulturpark, budova Bravo

www.k13.sk│FB: K13 - Košické kultúrne centrá


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.