Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

PETER FLEMMING: VYBRANÁ DOKUMENTÁCIA A VÝSKUM 2010-2019

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Kanadský umelec Peter Flemming predstaví svoje dielo v košickej Tabačke

18. september, Košice – Kanadský umelec Peter Flemming predstaví svoje dielo na výstave v košickej Tabačke. Výstava s názvom Spiderlogic, Influencing Loops, Sourbodies: vybraná dokumentácia a výskum 2010-2019 potrvá od 21.9. do 20.10. a vernisáž sa uskutoční v piatok 20. septembra o 19:00 h. v priestoroch Galérie Tabačka na Gorkého 2 ulici v Košiciach.

Peter Flemming (narodený 1973 v Burlingtone, Ontário) je umelec na plný úväzok, profesor na čiastočný úväzok a niekedy kurátor, ktorý vystavuje a pracuje na medzinárodnej scéne. Medzi jeho výskumné záujmy patrí ad hoc architektúra, intuitívna fyzika, neformálne inžinierstvo, neurómy, solárna energia, zber odpadu, sauny. Flemmingova práca zvažuje prírodné a technologické ekológie v projektoch špecifických pre danú lokalitu, ktoré sú riešené intuitívne a experimentálne. Flemming je počas roku 2019 rezidenčný umelec v ateliéri Québec v Berlíne a pripravuje samostatnú výstavu pre berlínsky Küntlerhaus Bethanien.

„Mojím hlavným cieľom je budovať systémy, ktorým úplne nerozumiem, s úmyslom pokúsiť sa im porozumieť. Technologické systémy na interpretáciu a formovanie textúry túžby v každodennom živote; prostriedok na racionálnu organizáciu sveta. Nemusí to byť potrebné pre systémy, ktoré iracionálne de-organizujú? “ Peter Flemming

Flemming je známy najmä pre svoje site-variabilné kinetické a zvukové inštalačné práce s využitím elektronických, mechanických a robotických technológií. Vytvára vyradené mechanické maškrty z vyradených elektronických zariadení. Používa kúsky vyradených priemyselných objektov, zastarané spotrebné technológie, strojové procesy, kutilské mechanické zariadenia a vlastnú elektroniku rezanú a prilepenú do inštalačných prác.

Na výstave v Tabačke predstaví duálne HD video a jednokanálovú zvukovú inštaláciu s výberom dokumentácie, výskumu a experimentov, ktoré vykonal v rokoch 2010 až 2019: Vibrácie a vlny - experimenty s elektromagnetizmom (2010), Inštrumentácia (2012)

Peter Flemming
Spiderlogic, Influencing Loops, Sourbodies:
vybraná dokumentácia a výskum 2010-2019
Trvanie výstavy: 21. 9. - 20. 10.2019.
Otváracie hodiny počas pracovných dní: 12:00 – 18:00
Otváracie hodiny cez víkendy: na požiadanie
Vernisáž: 20. 9. 2019 o 19:00 h.

FACEBOOK EVENT

Viac informácií o autorovi: www.peterflemming.net

Zdroj ďalších informácií: FB: Tabačka Kulturfabrik │www.tabacka.sk
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.