Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
UDALOSŤ

PAVOL ČERVENIAK, ŠIMON MESZÁROŠ: 12 020 /(D)OTVORENÝ ATELIÉR

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Vo formáte (d)otvoreného ateliéru si pod (ne)vedením Pavla Červeniaka (BJ) a Šimona Meszárosa (KE) vyskúšame, či sa dá za týždeň prázdna galéria premeniť na plnohodnotnú výstavu s vernisážou, workshopy, performanciami a ktovie čím ešte.

Čím sa budeme zaoberať? Tématika názvu 12 020 vychádza z tézy Cerazeho Emiliana, že kalendár by sa mal posunúť minimálne o 10 000 rokov dozadu, aby sme mohli plne vnímať celú, tzv. Ľudskú éru, ktorá sa symbolicky datuje od nálezu prvého kamenného chrámu (Ghobekli Theppe, viac než 12 000 rokov pnl.). Nazeranie na svet ľudí z tejto perspektívy odkrýva mnoho tajomstiev našej minulosti, ktoré prebúdzajú zvedavosť a pokoru pred existenciou našich predkov. Takto „posunutý“ HUMAN ERA CALENDAR je manifestom vizionárstva, kritického myslenia a tvorivosti, preto túto tézu použijeme ako odrazový mostík.

Každý deň budeme pracovať s jedným vizuálnym prameňom, či už to budú jaskynné maľby, ukážky kretívneho procesu alebo ukážky zo súčasnej popkultúry. To aplikujeme na tvorivý brainstorming, kresbu, concept art, animáciu, projekciu, linoryt, výrobu súdobých totemov… Súčasťou 10dňového programu budú aj animačné workshopy, keďže časová os animátora je ideálny nástroj na pojednanie o časovej osi života ľudstva na tejto planéte.

A kto všetko tam bude? No predsa my. A takisto aj vy! Pozvaný je každý, kto nie je hulvát. Galéria s umelcami bude otvorená na dotvorenie každý deň od 10:00 do 18:00.

PAVOL ČERVENIAK, ŠIMON MESZÁROŠ: 12 020 /(D)OTVORENÝ ATELIÉR
  • 20.1. – 29.1. / Tabačka Gallery
  • 29.1. 19:00 finisáž
FACEBOOK EVENT

Tešíme sa na Nás! #ARTWILLFINDWAY

www.tabacka.sk│FB: Tabačka Kulturfabrik

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.