Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDNÁŠKA

PÄŤ GENERÁCIÍ KOŠICKÝCH STAVITEĽOV A PROJEKTANTOV

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Obdobie od októbra 2019, počas ktorého si mohli návštevníci Kultúrno-vzdelávacieho centra v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach prezrieť výstavu V čase a priestore venovanú životu a tvorbe piatich generácií košických staviteľov a projektantov z rodín Forgách, Rešatko (aj Resatkó) a Slafkovský, sa koncom mesiaca február 2020 zavŕši.


Zaujímavosti nielen o rozvetvenej rodine, ale aj o klientele staviteľov a zaujímavých osobnostiach z ich radov sú zrkadlom o živote v Košiciach na prelome 19. a v prvej polovici 20. storočia. Tieto budú náplňou prvej časti prednášky spojenej s prezentáciou, ktorú pripravila PhDr. Eleonóra Blašková, bibliografka Oddelenia historických fondov Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach. V druhej časti stavebný inžinier Koloman Slafkovský, priamy potomok staviteľskej dynastie, porozpráva o vlastných skúsenostiach i zážitkoch zo stavieb, ktoré s tímom pracovníkov realizoval na Slovensku i v zahraničí od 60-tych rokov 20. storočia do roku 2006.


Podujatie sa uskutoční v stredu 26. februára 2020 od 16 : 30 hod.


Vstup: Voľný

FACEBOOK EVENT
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.