Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

PAPUČE NA RUKY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Móda tvorí podstatnú časť nášho života a ako každý typ umenia má schopnosť šíriť odkazy. Táto výstava je výstava tlačí obrázkov dizajnov Papúč na ruky, prác zobrazujúcich a odrážajúcich súčasnú spoločenskú otázku v snahe v tvorivom procese a s humorom otočiť všedný prvok života do vážnych polôh.

Papuče ako prvok ochrany pred chladom a prachom pomáhajú. Takáto fungujúca pomoc je potrebná aj v spoločnosti. Papuče na ruky sú určené ľuďom, ktorí páchajú korupciu. Po ich nasadení sa dodržia pravidlá správania a tým sa čistým spôsobom bude konať práca.

Na výstave sú obrázky papúč inšpirované najznámejšími a najpoužívanejšími typmi dizajnov normálnych papúč, potom dva osobitné originálne kolekcie a prvé prototypy ako objekty.

Je jasné, že za normálnych okolností nebude žiadna firma vyrábať papuče na ruky, lebo to nemá význam. V spoločenských súvislostiach sú však tieto papuče na ruky v rôznych dizajnoch otočené do oblasti kultúry a nadobúdajú až bytostný význam.

„Hlavnú časť v mojej tvorbe tvorí tvorba grafických obrázkov. Sú to obrázky nápadov inšpirované životom, využívajúce rôzne typy dizajnov a výtvarných možností. Sú to práce, v ktorých sa snažím aj pomáhať výtvarnou tvorbou, podčiarkovať podľa mňa zaujímavé veci a zčasti aj kritizovať,“ hovorí Marek.

Viac z tvorby nájdeš na www.jatusanujemvas.sk

Výstava bude sprístupnená do 31.3.2020 každý utorok, štvrtok a piatok od 14:00 do 17:00.

Kontakt: Ondrej Jakubčák / kultúrny mediátor Výmenníka Jegorovovo a Výmenníka Važecká +421 908 965 273 / ondrej.jakubcak@k13.sk

www.vymenniky.sk│FB: Výmenníky


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.