Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KONCERT

ORGANOVÝ KONCERT

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Pozývame vás na v poradí už deviaty organový koncert vo farskom chráme sv. Bartolomeja v Košiciach-Myslave, na ktorom organista František Beer zahrá diela Buxtehudeho, Liszta, Karg-Elerta (fantázia na tému piesne "Blíž k tebe, Bože môj") ako aj svoje vlastné improvizácie.

Koncert sa uskutoční v nedeľu 25. augusta 2019 o 17:00.

Vstupné je dobrovoľné.

--------------------------------

František Beer (*1989) je rodák z Košíc - Myslavy.

Po štúdiu klavíra na ZUŠ pokračoval na Konzervatóriu v Košiciach, ktoré v roku 2009 ukončil maturitnou skúškou v odbore cirkevná hudba u Klementa Rečla. Pokračoval na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave, ktoré ukončil absolutóriom v roku 2011 pod vedením Mareka Vrábela. Získal 1. miesto v I. kategórii na Súťaži študentov konzervatórií v roku 2009 v Bratislave. 

V rokoch 2011 až 2018 absolvoval na Musikhochschule Lübeck (Nemecko) v organovej triede Franza Danksagmüllera štúdium bakalárskeho odboru cirkevná hudba a magisterského odboru hra na organe.

Medzi rokmi 2002-2013 pôsobil ako organista dominikánskeho kostola v Košiciach a v rokoch 2013-2015 ako asistent organistu v Chráme sv. Jakuba v Lübecku a vo farnosti sv. Vicelína v meste Bad Oldesloe. Od roku 2015 je organistom v Kostole sv. Bartolomeja v Košiciach – Myslave a hosťuje tiež v košickom Dóme svätej Alžbety pri slávení pontifikálnych a slávnostných bohoslužieb. V roku 2018 bol dekrétom košického arcibiskupa Mons. Bernarda Bobera poverený vykonávaním funkcie diecézneho organológa košickej arcidiecézy. Osvetovou činnosťou a komponovaním sa angažuje v oblasti cirkevnej hudby na Slovensku. Má vlastný kanál na portáli youtube.com, propagujúci piesne z Jednotného katolíckeho spevníka a liturgickú hudbu celkovo.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.