Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

ODHALENÉ ARTTEFAKTY DEPOZITÁR

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Komorná výstava ODHALENÉ ARTTEFAKTY DEPOZITÁRA ponúka návštevníkom možnosť zoznámiť sa s dielami, ktoré po väčšinu času ukrýva depozitár, pričom niektoré má možnosť vidieť verejnosť po prvýkrát.

Vojtech Löffler zanechal po sebe nielen rozsiahlu umeleckú pozostalosť spočívajúcu z jeho diel, ale aj veľkú zbierku umeleckých diel a predmetov z keramiky, kameniny a porcelánu. Zbierky múzea vo verejnosti rezonujú predovšetkým stálou expozíciou autoportrétov regionálnych umelcov. Významnú časť zbierky tvorí tiež kolekcia malieb, grafík a kresieb zobrazujúcich architektonicko-krajinárske námety, akty a figuratívne kompozície, ktoré prezentujeme. Aj v nej sa prejavuje príklon umelca k realisticko-impresionistickej tradícii so silným zobrazovacím akcentom. Pri zbieraní diel sa však nevyhýbal ani geometrickej abstrakcii. Medzi autormi zastúpenými na výstave nájdeme K. Kőváriho-Kačmarika, E. Króna, J. Szabóa, E. Spannerovú alebo J. Collinásyho.

Hlavným motívom rozšírenej stálej expozície v podobe komornej výstavy je priblíženie zriedka vystavovaných alebo vôbec nevystavovaných diel z depozitára, ktoré dopĺňajú už prezentované diela kolekcie, ktorú môžeme charakterizovať ako zbierku vnímavého umelca, otvoreného podnetom, s akcentáciou človeka a ľudských zručností. 

Odhalené artefakty depozitára
Rozšírenie Stálej expozície Múzea Vojtecha Löfflera. 
Sprístupnenie výstavy: 28. mája 2020 o 10:00 hod.
Trvanie výstavy: 28. máj 2020 - 21. jún 2020

Zoznámte sa s dielami, ktoré po väčšinu času ukrýva depozitár, pričom niektoré máte možnosť vidieť po prvýkrát. 

www.lofflermuzeum.sk│FB: Múzeum Vojtecha Löfflera
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.