Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
TRH

REMESELNÉ A VIANOČNÉ TRHY TERASA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Terasa ako prvá v Košiciach štartuje svoje trhy. Už od 22.11. ponúkne každodenný program, tradičnú gastronómiu, remeselníkov aj živý betlehem.

Najväčšia košická mestská časť Západ aj tento rok pripravila celomesačné podujatie, ktoré obohatí predvianočnú atmosféru nielen Terasanom, ale aj všetkým Košičanom už od tohto piatku 22. novembra až do 22. decembra. Súčasť podujatia v podobe remeselných trhov príde už počas prvého programového víkendu, teda od piatku sa na námestí pred OC Galéria i vo vnútri odprezentujú remeselníci mnohých cechov. Nebude chýbať ani hudobno-zábavný program v podaní moderných či ľudových formácií, pre deti bude pripravené animačné popoludnie s rozprávkovými a hudobnými pásmami.Terasanské trhy odštartujú plejádu takmer každodenných vystúpení mnohých skupín, umeleckých kolektívov i detských aktivít, ktoré potrvajú až do samotných Vianoc. Veľké otvorenie trhov tento piatok zároveň prinesie aj efektné rozsvietenie 15 metrov vysokého vianočného stromu za podpory svetelných a pyrotechnických efektov. Nebude chýbať ani obľúbený živý betlehem so zvieratkami, ktorý bude pútať najväčší záujem hlavne u detí. Tie ich budú môcť nakŕmiť pripravenými jabĺčkami, či mrkvičkou a zároveň môžu návštevníci prispieť na dobrú vec, podporu azylového útulku zvierat.Program bude tematický rozdelený na rôzne žánre ako pop, country, folklór či vystúpenia talentovaných detí a mládeže. Tých menších návštevníkov potešia vždy v sobotu detské programy a maľovanie na tvár. Ak sme spomenuli, že sa na Terase počas celého mesiaca trhov striedajú mnohé hudobné skupiny, za všetky spomeňme Bon Jovirevival, Dip band, Riverstone, Žbirka revival, Los Masakeros či Michaella s kapelou a mnoho ďalších; ľudové hudby vždy v piatok večer, alebo aj country bandy počas štvrtkových večerov. Tých menších návštevníkov potešia vždy v sobotu detské hudobné vystúpenia v podaní Uja Ľuba, Kúzelníka Gabiho, Toma a Ela, Slovenských detských pesničiek či Danky a Janky.Aj k terasanským trhom budú neodmysliteľne patriť pochúťky vianočnej gastronómie i tradičné varené nápoje. Hitom bude zaručene varené vínko v rôznych podobách s príchuťami ako arónia, levanduľa, slivka, egreš či broskyňa, alebo tokajská klasika Furmint. Z iného súdka napríklad goralský, či bylinkový punč, alebo medovina s viacerými prísadami. Za zmienku stojí aj varené pivo porter s včelím medom, alebo miešané drinky z "čaju spod Tatier". Z jedál nebude chýbať široká ponuka tradičných pečených špecialít z grilu, trdelník, langoš, pečené gaštany či vafle. Popri gastronómii bude k dispozícii aj ponuka "hand-made" remeselníkov či pernikára, ktorá poskytne originálny darček pod vianočný stromček. Ako zvyčajná súčasť trhov bude aj tento rok týždeň pred Vianocami predaj kaprov. Počas piatkov budú návštevníci môcť symbolicky prispieť na charitu, a to výťažkom z rozdávania starostovskej čačiny, kapustnice, medovníkov či gulášu. Nedeľný program zas vyplnia ľudové zvyky, tradície a koledy v podaní folklórnych skupín a spevokolov.

Kompletný program s pravidelnou aktualizáciou nájdete na FB profile "Košice Západ Terasa" a na webovom sídle www.kosicezapad.sk.

Podujatie je súčastou aj  KOŠICKÝCH ROZPRÁVKOVÝCH VIANOC 2019.

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.