Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDSTAVENIE

O RYTIEROVI BEZ KOŇA /M. Guśniowska/

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

V dávnych dobách nikto nemohol byť rytierom, pokiaľ nevlastnil koňa. Ten bol najdôležitejšou časťou rytierovej výbavy. Avšak presne to sa stalo rytierovi v hre mladej poľskej autorky Marty Guśniowskej O rytierovi bez koňa. Jej rozprávka predstavuje Rytiera, ktorý nemá Koňa, ako aj Koňa, ktorý je pre svoje ustavičné čkanie bez Rytiera. Práve preto sú obaja hrdinovia veľmi, veľmi nešťastní a jeden druhému chýbajú.

Žijú v susedných kráľovstvách, ale nevedia navzájom o svojej existencii. Obidvaja však veria, že napokon nájdu niekoho, kto ich životu dá zmysel. Preto jeden i druhý sa vyberú do sveta hľadať svoj osud. Tam na nich číha množstvo nebezpečenstiev a stretávajú rozličné postavy ako Draka, Myš, Čarodejníka či Troch zločincov a prežívajú nezvyčajné, veselé príhody.

Naša inscenácia je o tom, aké dôležité je túžiť po niečom a nikdy sa nevzdávať. Ale aj o tom, že každého čaká v živote šťastie, len ho treba nájsť. Detský divák si v postavách príbehu O rytierovi bez koňa nájde svoje morálne vzory, ale aj láskavý humor, prostredníctvom ktorého sa dozvie, že netreba predstierať to, čím nie sme v skutočnosti, ale je potrebné ísť za svojím cieľom odhodlane a čestne.

Pre divákov od 4 rokov.

Trvanie: 50 minút

Réžia: Jacek Malinowski
Preklad: Juraj Andričík
Dramaturgia: Ivan Sogel
Scénografia: Marika Wojciechowska
Hudba: Norbert Bodnár
Asistent réžie: Peter Creek Orgován
Hrajú: Erika Molnárová, Nicole Dubjaková, Juraj Fotul, Peter Orgován, František Dolejší

>> RECENZIA <<

www.bdke.sk│FB: Bábkové divadlo v Košiciach 

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.