Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDSTAVENIE

O PSOVI, KTORÝ HĽADAL ODVAHU /Z. Glowacki/

24.04.2020 , Piatok, 09:00
Kúpiť lístok
Bábková hra určená najmenším divákom pochádza z pera významného autora bábkových hier a skúseného režiséra v jednej osobe, Zbigniewa Glowackiho. Dramaturgia Bábkového divadla v Košiciach podnietila tohto autora k napísaniu bábkovej hry, ktorá tak vznikla špeciálne pre potreby nášho divadla.

Rozprávka O psovi, ktorý hľadal odvahu je príbehom o tom, aké je dôležité v živote prekonávať rôzne prekážky. Hlavným hrdinom hry je psík Obi, ktorý je mimoriadne bojazlivý. Všetkého navôkol sa bojí a najradšej by sa vždy, akonáhle sa vyskytne nejaká prekážka, problém, či nástraha, schoval do búdy.

Bojazlivý psík Obi neustráži pred líškou obyvateľov zvieracieho dvora. A preto odchádza hľadať to, o čom je presvedčený, že nemá – odvahu. Bábková hra pre najmenšieho diváka je vlastne putovaním hlavného hrdinu za odvahou. Na svojom putovaní stretne psík Obi iné zvieratká a ľudí. Zistí, že hora Kilimandžáro, na ktorej má byť ukrytý jeho strach, sa stratí preto, lebo svoj strach prekonáva tým, že musí zachrániť iných, aby nezahynuli. Na svojej púti psík Obi zažije mnoho dobrodružstiev a získa veľa priateľov. Napokon mu múdry jež poradí smer cesty na juh, čo je vlastne materializovaná požiadavka putovať za cieľom, aby sme zistili, že najväčšou devízou je cesta.

Hra je určená pre deti od 3 rokov.

Premiéra: 17.05.2019 o19:00

www.bdke.sk│FB: Bábkové divadlo v Košiciach
MIESTO A DÁTUM KONANIA
24.04. Piatok, 09:00, Bábkové divadlo, Alžbetina 38, Košice,
24.04. Piatok, 10:30, Bábkové divadlo, Alžbetina 38, Košice,
24.04. Piatok, 14:00, Bábkové divadlo, Alžbetina 38, Košice,
26.04. Nedeľa, 14:30, Bábkové divadlo, Alžbetina 38, Košice,
26.04. Nedeľa, 16:30, Bábkové divadlo, Alžbetina 38, Košice,
Všetky termíny >>
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.