Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

NEVŠEDNÉ ČÍTANIE

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, vás pozýva na otvorenie výstavy oceňovanej českej ilustrátorky Ivety Merglovej, ktoré sa bude konať 19. decembra 2019 o 17:00 v priestoroch centrálnej požičovne na Hviezdoslavovej ul. 5.  Na výstave s názvom Nevšedné čítanie budú vystavené originálne ilustrácie, ktoré vznikli na základe spolupráce s portálom Verejnej knižnice Jána Bocatia http://www.knihynadosah.sk a zdobia tiež stránky kalendára na rok 2020, ktorý knižnica vydala s podporou Košického samosprávneho kraja. Súčasťou otvorenia bude aj posledné tohtoročné podujatie z cyklu 1+1. Na besedu, kde si nami pozvaný autor, vyberá ďalšieho hosťa na základe vzájomnej tvorivej a ľudskej spriaznenosti, si Iveta Merglová vybrala Danielu Pokornú. Večerom bude hudobne sprevádzať skupina Soren. Výstava bude verejnosti prístupná do 20. januára 2020 vo výpožičnom čase.

MgA. at Mgr. Iveta Merglová pochádza z Plzne, kde študovala knižnú kultúru a intermediálnu tvorbu na Fakulte dizajnu a umení Ladislava Sutnara ZUČ. Žije v Prahe, živí sa grafickým a webovým dizajnom. Od roku 2016 sa venuje ilustrátorskému projektu Biceps (http://www.instagram.com/_biceps/), pod ktorým vznikajú ilustrácie týkajúce sa hlavne témy ženského tela, stereotypov, identity, alebo vzťahu človeka a technológií. Venuje sa ilustráciám do časopisov, kníh a krátkym komiksom. V roku 2017 získala na Slovensku cenu Bratislava Artist´s Book Award pre mladých ilustrátorov a o rok neskôr jej v slovenskom vydavateľstve OZ Brak vyšla ilustrovaná kniha Ema sa má, o každodenných veselých i trápnych situáciách, s ktorými sa žena potýka. Na jeseň tohto roku vyšla knižka Pouťovky, ku ktorej pripravila ilustrácie z kolotočiarskeho prostredia.

BcA. at Mgr. Daniela Pokorná Dis. počas obdobia vzdelávania sa sústredila predovšetkým na štúdium médií, komunikácie, takisto histórie umenia, filmu a audio vizuálnej tvorbe. Po absolvovaní Literárnej akadémie a Žurnalistky na Fakulte sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe sa začala viac orientovať na mediálnu oblasť a tvorivé písanie, ale i reklamu a marketing. Proaktívne mapuje mediálne témy a príležitostne sa angažuje na poli umenia a hudby.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

www.vkjb.sk│FB: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.