Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

MODRÁ LAMPA: IVAN CSUDAI - MICHAL ČERNUŠÁK

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Ivan Csudai - Michal Černušák: MODRÁ LAMPA

Kurátor: PhDr. Vladimír Beskid​

Vernisáž výstavy: 24. júna 2020 o 17:00 hod.
Trvanie výstavy: 24. jún 2020 - 2. august 2020

Výstavný projekt prináša profilovú prezentáciu dvoch popredných slovenských umelcov Ivana Csudaia a Michala Černušáka.

Prezentovaná výstava prinesie ich aktuálnu tvorbu za posledné obdobie v oblasti súčasných možností maľby v konfrontácii s digitálnym obrazom.


Výstavný projekt dvojice popredných slovenských maliarov Ivana Csudaia (1959) a Michala Černušáka (1982) prináša  v dvojexpozícii silnú lekciu súčasnej maľby a ich medzigeneračný dialóg.

Csudai prináša svoj charakteristický retrofeeling  „obývačkových“ scén a remix zvolených ikonografických prvkov (kultový macík, či nový mackopes, sedačky, komody, zrkadlá (Pohovka, V izbe II)). Nasledujú zjednodušené počítačové ikony stolovej lampy, pinokiovskej hlavy s klobúčikom, stromčeka, monitoru  a pod. (Modrá lampa, Pri TV, Klobúk). V aktuálnom cykle malieb ide o vzájomný a intenzívny dialóg silnej obrysovej linky a pestrofarebných polí, ktoré sa nestretávajú v jednom tvare či objeme (Lampa, Mondrie). Tieto obrazové scény sú popovo veselé, ľahko čitateľné a oslobodzujúce.

Michal Černušák  premieta na svoje plátna globálny svet masmediálnych informácií, kapitálu a manipulácií, nemoci mocných a ich kriticko-ironické  reflektovanie. V rozmerných scénach akrylu a airbrushu sa objavujú vznášajúce sa architektúry, politici aj developeri, hýriace plážové párty, rútiaci sa americký sen, ale aj scény katastrof, kolízií s davom ľudí, či pohlavármi s „vypálenými" očami (Leaders, Omenklatúra, We Saw You). Na tieto iluzívne whirlpoolové „hry dospelých" so zelenými vojačikmi sa nechápavo prizerajú rozhádzané zástupy hračiek, panákov a malých buldozérov (We Are Not Your Toys, Eastern Developer).

Obidvaja umelci v súčasnosti pedagogicky pôsobia v  4. Ateliéri maľby  na VŠVU Bratislave.
Partnerom výstavy je Galéria Jána Koniarka v Trnave.

www.lofflermuzeum.sk│FB: Múzeum Vojtecha Löfflera
 
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.