Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

MORAVSKÉ TOSKÁNSKO

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Moravské Toskánsko a štyria fotografi zo Slovenska spojili svoje sily a stretli sa na Morave na jar v roku 2019. Fotografi Jozef Fekete, Ľubica Kremeňová, Josef Svoboda z košického Fotoklubu NOVA a Dušan Ignác zo Svidníka a malebná časť Moravy, preslávená svojimi farebnými políčkami, líniami a kompozíciami. Na svoje stretnutie síce Morava nepriniesla fotograficky najvďačnejšie počasie, ale skúsené oko fotografov – autorov tejto výstavy – si s tým hravo poradilo. Počas pobytu v tomto čarovnom prostredí autori navštívili aj iné zaujímavé miesta na okolí, ako sú veterné mlyny v Kunkoviciach a Chvalkoviciach, mestečko Milotice so svojím zámkom, vínne pivničky v obci Petrov – Plže, ktoré sú pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a veľa iného.

„ Strávili sme v Moravskom Toskánsku 4 inšpiratívne dni plné potuliek, poznávania, fotografovania, príjemných stretnutí, veselých posedení a spoločných večerov.

Fotografiami, ktoré vám prinášame, vám chceme aspoň trochu priblížiť jarnú Moravu a naše nadšenie, ktoré nás do týchto končín privialo a ktoré nás počas potuliek sprevádzalo. Fotografie nie sú obyčajným popisom navštívených miest, ale výtvarným spracovaním videného, precíteného a podaného každým z autorov z vlastného uhla pohľadu. Veríme, že potešia vaše oči a pohladia vašu dušu.


Moravské Toskánsko
je klenot v českej šperkovnici. Výrazne zvlnená krajina v okolí Kyjova patrí medzi najfotogenickejšie miesta Českej republiky. Zaraďuje sa medzi 50 najkrajších miest sveta. Právom. Názov Toskánsko dostala práve kvôli tomu, že veľmi pripomína krajinu talianskeho Toskánska. Podobných miest je na svete málo. Okrem talianskeho Toskánska môže Moravskému Toskánsku konkurovať už len americké mesto Palouse.

Terénne vlny, ktoré vznikli nielen prírodnými silami, ale aj v dôsledku banskej činnosti, obohatené kaplnkami, vysokými stromami, či prerušované remízkami, v rytme poprekladanými farebnými poliami a pásmi, na jar aj bohatými lánmi kvitnúcej repky, to všetko dáva tejto krajine osobitné čaro, ktoré láka fotografov z celého sveta.

Chceli sme ho poznať aj my a teraz sa oň delíme s vami.

Prajeme vám príjemný fotografický zážitok

Trvanie výstavy: 18.6.-31.8.2019

Viac o fotoklube NOVA: www.fotoklubnova.sk│FB: Fotoklub NOVA

www.vkjb.sk│FB: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.