Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

MILICA MIJAJLOVIC, SYBIL MONTET - RADIANCE BLAST

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

S VUNU začíname písať (a vystavovať) štvrtý rok nášho pôsobenia. Na medzinárodný program bohatú sezónu 2020, otvoríme vernisážou výstavy Radiance Blast, dvojice autoriek zo Srbska a Francúzska. Príďte snami otvárať tohotoročný program, už 26. februára!

Milica Mijajlovic, Sybil Montet - Radiance Blast
Text
: Domenico de Chirico
Vernisáž: 26. február / streda / 19:00
Miesto výstavy: Hlavná 13/20 (pasáž, 2. poschodie) / Košice
Trvanie výstavy: do 27. marca

Milica Mijajlovic
Študuje na Katedre výtvarných umení UMPRUM v Prahe, v ateliéri Michala Novotného a Jiřího Černického. Svoju umeleckú prax zameriava hlavne na maľbu, ale pracuje aj v iných médiách, ako sú text, objekt a performance. Vo svojej tvorbe odráža osbné svety, pamäti rodiny a prostredníctvom jazyka symbolov ich spája s aktálnymi sociálnymi problémami. S vyprázdneným naratívom, odráža určité dimenzie traumy, sentimentu a spekátklu. Zobrazuje intenzitu, napätie a slávu konkrétnych udalostí a podmienok, najmä vo vzťahu k vlastnej krajine a jej histórii.

Sybil Montet
Je nezávislá umelecká riaditeľka a vizuálna umelekyňa.

Jej práca sa zameriava na nové médiá, špekulatívny dizajn a symboliku, ale aj sochárske inštalácie a grafický dizajn založený na .ai. Skúma vlastnosti CGI, ako prostriedku na navrhovanie ilúzií a vytvárenie podprahových morfóz do realistických scenérií.

Prostredníctvom špekulatívneho dizajnu a symboliky, sa snaží vo svojich dielach stelesniť pojmy transformácie, neviditeľnej energie a prítomnosť nadprirodzeného. Je polovicou umeleckého dua core.pan, s ktorým poslednú samostatnú výstava realizovala v marci 2019, v Centre současného umění Futura v Prahe.

FACEBOOK EVENT

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.