Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
PREHLIADKA

SPOZNAJTE SPOLU S NAMI PLUGGY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Prejdite sa po expozíciách Storočia v umení a Príroda Karpát a pomôžte nám otestovať jednu z aplikácií, ktorá je súčasťou medzinárodného projektu PLUGGY. Príďte k nám, načítajte QR kód hry a sledujte inštrukcie. Na konci sa s nami podeľte o svoj názor a pomôžte nám začleniť sa do digitálneho veku! Počas celého mesiaca potrebujeme vašu pomoc! Pre všetkých odvážlivcov je okrem voľného vstupu pripravená odmena!

Východoslovenské múzeum v Košiciach je súčasťou medzinárodného projektu PLUGGY a stáva sa tak súčasťou nového digitálneho veku. Partneri konzorcia vyvíjajú rôzne zložky, ktorú môžu využívať kultúrne inštitúcie, verejné orgány alebo jednotlivci, ktorí majú záujem o kultúru s cieľom posilniť a propagovať kultúrne dedičstvo. Múzeum chápe potreby súčasného návštevníka a ako inštitúcia je otvorené novým trendom. V rámci projektu PLUGGY spolupracuje na vývoji aplikácií, ktoré umožnia mladej a modernej verejnosti zažiť niečo nové medzi múrmi „starej“ inštitúcie. Skúšobná verzia jednej z aplikácií – hry práve prebieha v dvoch expozíciách múzea – Storočia v umení a Príroda Karpát.

Aplikácia je pripravená pre širokú verejnosť aj odborníkov a to tak, aby sa návštevníci dokázali vysporiadať so svojimi pozorovacími znalosťami, zmyslami a tvorivosťou. Zároveň pomôžu nám – múzejníkom odhaliť funkčnosť a príťažlivosť aplikácie a samotného projektu. Očakáva sa, že nové technológie PLUGGY umožnia občanom aktívne sa zapájať do aktivít v oblasti kultúrneho dedičstva – umožní lepšie pochopiť miestne prostredie a vzťahy s kultúrami.

Viac informácií nájdete na: www.pluggy-project.eu alebo píšte na: katarina.scerbanovska@vsmuzeum.sk

Miesto:VSM - Hviezdoslavova 3 

Podujatie v rámci DNÍ EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2019.

www.vsmuzeum.sk│FB: Východoslovenské múzeum v Košiciach

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.