Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
DOBROČINNÁ AKCIA

DARUJ SI ÚSMEV

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Symbolicky v piatok trinásteho marca 2020 muselo občianske združenie Cinefil, rovnako ako iní prevádzkovatelia kín na Slovensku (a vo svete), zavrieť svoje kino i kaviareň, ktorá je jeho súčasťou. Zatiaľ na neurčito. Ten pocit vidieť film kolektívne, na veľkom plátne a s dobrým zvukom sa síce nedá preniesť do obývačiek divákov, kino Úsmev však ponúka možnosť zakúpiť si vstupenky na obdobie, keď bude lepšie a keď sa ľudia budú môcť opäť (nielen) v kine stretávať.Daruj si Úsmev a podpor svoje lokálne kino

Tak znie motto kampane, ktorá divákom ponúka niekoľko možností podpory. Diváci si zatiaľ môžu kúpiť virtuálne vstupenky, ktoré budú platiť na ľubovoľné filmy počas roka. Okrem toho kino Úsmev ponúka aj kombinované možnosti prenájmu malej 20 miestnej kinosály na špeciálne filmové projekcie pre skupiny priateľov, prípadne “romantickú odmenu”, kde diváci dostanú k vstupenke na film aj fľašu vína. K dispozícii je aj ročná permanentka a ponuka pre partnerov, ktorí vedia kinu pomôcť aj vyššou sumou.

V kampani sa divákom prihovárajú známe herecké a režisérske tváre, filmové postavy a scény, ktoré nosia namiesto “úsmevu” rúško, ako symbol sociálneho dištancovania sa a súčasnej krízy kultúrneho odvetvia. Úplná odstávka kultúrnych podujatí bola naposledy počas druhej svetovej vojny. Situácia na celom svete je vážna a mnohé kultúrne organizácie, kiná a umelci sa snažia divákom prihovárať cez online priestor. “Daruj si Úsmev” ako motto kampane košického kina je kombináciou povzbudivej komunikácie s publikom a názvom kina, ktoré poznajú všetci Košičania.

“Sme v prvej línii prevádzkovateľov, ktorí museli kvôli súčasnej kríze spojenej s koronavírusom úplne uzavrieť prevádzku. Zo dňa na deň sme sa tak ocitli v slepej uličke a bez príjmov. Podporou kina Úsmev a zakúpením si vstupeniek v predpredaji nám diváci môžu pomôcť prekonať toto naozaj neľahké obdobie,” uviedol Lukáš Berberich, riaditeľ kina Úsmev. Okrem pravidelného filmového programu, ktorý prebieha v dvoch sálach, je kino dejiskom rôznych filmových festivalov a prehliadok, špeciálnych filmových podujatí, čítačiek či prednášok.Kino Úsmev ako dôležitý kultúrny bod Košic

Občianske združenie Cinefil je kolektív filmových nadšencov, ktorí od roku 2016 prevádzkujú Kino Úsmev v Košiciach. V roku 2012 v Košiciach prestalo fungovať posledné kamenné kino v centre mesta, Kino Úsmev, v ktorom sa premietalo od roku 1922. Diváci sa začali presúvať do multiplexov v obchodných centrách. Cinefil vypracoval projekt Kino Úsmev - Centrum audiovizuálnej kultúry, ktorý v rozpätí 15 rokov navrhoval postupne vytvoriť a prevádzkovať digitalizovanú kinosálu, kaviareň, ateliéry a filmové štúdio. Začalo sa dlhé vyjednávanie s vedením mesta Košice o prenájme opusteného Úsmevu a po troch rokoch sa im v r. 2015 podarilo získať kino od mesta do dlhodobého prenájmu s tým, že sa zaviazali kino zrekonštruovať a premeniť ho na plánované Centrum audiovizuálnej kultúry. V júni 2016 sa v Úsmeve spustila denná prevádzka s rekonštruovanou kaviarňou a digitalizovanou kinosálou. V roku 2019 k nej pribula druhá sála Impulz. Okolo kina Úsmev sa hneď po jeho znovuotvorení vytvorila silná komunita jeho priaznivcov a milovníkov kvalitných filmov. Úsmev sa tak stal dôležitým bodom na kultúrnej mape Košíc.
 

>> Viac info o tom, ako môžete kino podporiť nájdete TU << 

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.