Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
VÝSTAVA

AŠOT HAAS: VÝSTAVA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Košický výstavný projekt predstavuje renomovaného slovenského výtvarníka Ašota Haasa v pozícii výrazného predstaviteľa slovenskej scény opticko-geometrického umenia. Ide o ojedinelé spojenie sochárskych prístupov, sklárskych hmôt a dizajnu elementárnych geometrických foriem, v čom sa zračí aj jeho umelecké školenie. Výstava, ktorá bude sprístupnená v Kunsthalle/Hale umenia od 24. júla do 15. septembra 2019, prináša retro zostrih jeho aktuálnej tvorby za posledné desaťročie (od roku 2007) v celej šírke jeho záberu médií a materiálov:  sklo, plexisklo, hliník, svetlo, serigrafie atď.

Na výstave nájdeme kľúčové série diel, kde sa kombinujú matematické vzorce, diamantové rezy, svetelné vlnenie i zvukové rezonancie a nakoniec aj rozptýlené pixely, explózie a „nestálosť“ geometrických štruktúr (Diamant; Resonance of Sound; Explosion; Pulsation of Galaxy, Crash Pixel a pod.). Ašot Haas tak vytvára jedno ucelené svetelno-zvukové prostredie, plné geometrických tvarov, dynamiky a variability.

Vernisáž: 23. 7. 2019 o 18:00 hod.
Trvanie výstavy: 23. 07. 2019 - 15. 09. 2019 

Vstupné: 1 €
Miesto konania: Kunsthalle/Hala umenia Košice

www.k13.sk 

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.