Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Galéria Alexandra Eckerdta

Kováčska 33
040 01 Košice
Slovensko

Telefón: +421 903 901 077
E-mail: galeriaeckerdt@gmail.com

www.galeriaalexandraeckerdta.sk/
Otváracie hodiny
Momentálne je otvorené.
Pondelok
Zatvorené
Utorok
14:30 - 17:30
Streda
14:30 - 17:30
Štvrtok
Zatvorené
Piatok
14:30 - 17:30
Sobota
Zatvorené
Nedeľa
Zatvorené

O nás

Radi by sme umeleckú verejnosť informovali, že od 1.7.2020 bude znova otvorená malá galéria Alexandra Eckerdta na Kováčskej 33 v Košiciach. Galéria bol zavretá šesť mesiacov jednak pre významnú vnútornú rekonštrukciu, ale tiež pre obmedzenia z dôvodu korona vírusu.

V galérii sú vystavené vybrané diela Alexandera Eckerdta, ktorý  patril medzi popredných slovenských grafikov a maliarov so svojským videním a rukopisom. Bol významným predstaviteľom imaginatívneho slovenského výtvarného umenia. Vystavoval na mnohých kolektívnych výstavách doma i v zahraničí. Mal mnoho samostatných výstav, z čoho najdôležitejšie boli v Košiciach, Bratislave, Brne a vo vtedajšom Západnom Berlíne. Celý život tvoril v Košiciach, kde aj pôsobil na ľudovej škole umenia v rokoch 1960-1964. Výrazne ovplyvnil charakter slovenskej grafiky hlavne v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia. Alexander Eckerdt patril  k najvýznamnejším predstaviteľom košického výtvarného života druhej polovice 20. storočia.
Galéria bude otvorená v dňoch streda až piatok od 14.00 do 18.00.

Novinkou bude, že v novo upravených priestoroch sa budú môcť postupne predstaviť aj súčasní regionálni  umelci, ktorí sa budú chcieť prezentovať svojimi dielami širokej umeleckej verejnosti.  Galéria bude aj touto formou podporovať umelcov či už začínajúcich alebo aktuálnych. Viac informácii na www.alexandereckerdt.sk  alebo www.malagaleria.sk.
Galéria Alexandra Eckerdta
Kováčska 33, 040 01 Košice
Telefón: +421 903 901 077
Email:

www.galeriaalexandraeckerdta.sk/
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.