Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Výmenník - Wuppertálska

Titogradská 17
040 23 Košice
Slovensko

Telefón: +421 908 965 249
E-mail: zdenka.kosova@k13.sk

www.vymenniky.sk

O nás

Výmenníky sú malé nenápadné budovy, ktorých ambíciou je, stať sa centrami komunitného života košických sídlisk. Určené sú na to, aby ich každý, kto má záujem, využíval podľa vlastných predstáv a potrieb na rôznorodé umelecké, kreatívne a občianske iniciatívy.

Vo výmenníkoch podporujeme formálne a neformálne skupiny, jednotlivcov, susedstvá, ktoré sa chcú podeliť o skúsenosti s ďalšími, alebo chcú rozbehnúť nápady pre svoje okolie. Poskytujeme im pomoc, priestory, mediálnu zviditeľnenie, rozvíjame s nimi nápady a projekty od Apo Z formou poradenstva a partnerstva pri ich realizácií a facilitácii.

Prinášame na sídliská rôzne formy umenia; vysoké i nízke, tradičné aj súčasné. Snažíme sa nadviazať dialóg s okolím skrz jedinečné a na mieru šité komunitno-umelecké projekty a aktivity, v ktorých prepájame profesionálnych umelcov s obyvateľmi sídlisk.

Dvakrát do roka sa aktivity a tvorivá činnosť ľudí z výmenníkov prezentujú aj mimo sídlisk a to počas festivalu USE THE C!TY a na festivale Rozmanitosť, ktorej súčasťou je obľúbený Polievkový festival.
 
Tieto priestory sú určené obyvateľom Košíc na to, aby ich využívali podľa vlastných predstáv a potrieb. Podporujeme najmä rozvoj neformálnych skupín, vznik nových umeleckých diel, rozvoj street-artu a urbánnych športov špecifických pre sídliskové prostredie. Umožňujeme spoluprácu profesionálnych umelcov s miestnymi obyvateľmi. Motivuje nás to, že pomáhame aktívnym ľuďom osobnostne a umelecky rásť. Naše aktivity sú pestré a určené všetkým obyvateľom, umelcom, komunitám a širokej verejnosti.
  

Výmenník Wuppertálska

MHD spojenie:
Autobus č. 19, 36, 55 - zastávka Starozagorská.
 
Výmenník Wuppertálska je zameraný na "zelenú komunitu". Stretáva sa tu neformálna skupina Komunitnej záhrady KVP, bez pomoci ktorej by sme prvú spoločnú záhradu obyvateľov sídliska KVP nevytvorili. V programe nechýbajú botanické prednášky a výstavy na rôzne eko-artové témy. Pravidelne sa tu konajú stretnutia a debaty o alternatívnom životnom štýle, workshopy zamerané na výrobu prírodných produktov a zdravých domácich potravín.

PROGRAM

SPOLOČNÝ PLÁN – DOBRÍ SUSEDIA | STRETNUTIE KOMUNITY
UDALOSŤ
17.12.Utorok, 17:00
Posledné tohtoročné stretnutie zo série verejných diskusií pod názvom ,,Spoločný plán", ktoré sme začiatkom roka rozbehli bude na tému - KOMUNITA. Príďte sa s ...
ŠPORTOVÝ ŠERM
ŠPORT
18.12.Streda, 18:00 - 19:00
Hľadáš zaujímavé vyplnenie voľného času pre tvojich potomkov? Športový šerm u nás vyučujú skúsení tréneri zo šermiarskeho klubu Willard. 
ZUMBA VO VÝMENNÍKU
ŠPORT
13.01.Pondelok, 19:00 - 20:00
Príď si zacvičiť spolu s lektorkou Mirkou vo Výmenníku Wuppertálska. Cvičíme každý pondelok a štvrtok od 19.00 do 20.00.
OTVORENÁ ZÁHRADA
UDALOSŤ
15.01.Streda, 10:00 - 12:00
Otvorená záhrada | Stretnutia komunity Otvorená záhrada je pracovná terapia organizovaná vo výmenníku spolu so ZPP Radosť a OZ ArtEst, ktorá podporuje ...
JANUÁROVÉ BylinKE
KURZ
16.01.Štvrtok, 18:00 - 19:00
Na kreatívnych kurzoch BylinKE sa budeme s lektorkou Monikou venovať liečivým rastlinám a ich využitiu v každodennom živote. Tému jednotlivých stretnutí nájdete na ...
TVÁRNE TELO – TVORIVÁ MYSEĽ | TANEČNÝ WORKSHOP
WORKSHOP
19.01.Nedeľa, 15:00 - 17:00
Tanečno-pohybový workshop pre deti z centra realizovaný v kultúrnom centre Výmenníky na sídlisku KVP raz do mesiaca.
BYLINKOVÉ DIELNIČKY | RASTLINKY A ROZPRÁVKY
TVORIVÉ DIELNE
23.01.Štvrtok, 16:00 - 17:00
Tvorivé dielničky prepojené s fantáziou a poznávaním darov prírody čakajú na všetky deti vo Výmenníku Wuppertálska. Prostredníctvom rozprávok a tvorivých ...
ARTETERAPIE VO VÝMENNÍKU
UDALOSŤ
31.01.Piatok, 17:00 - 18:30
Vítaní sú všetci dospelí ktorí sa zaujímajú o arteterapiu, maľbu, tvorivosť a psychológiu. (Umelecké nadanie sa nevyžaduje, tvoriť môže prísť hocikto ) O ...
Výmenník - Wuppertálska
Titogradská 17, 040 23 Košice
Telefón: +421 908 965 249
Email:

www.vymenniky.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.