Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Výmenník - Važecká

Galaktická 2397/1A (roh ulíc Važecká a Galaktická)
040 12 Košice
Slovensko

Telefón: +421 908 965 273
E-mail: ondrej.jakubcak@k13.sk

www.vymenniky.sk

O nás

Výmenníky sú malé nenápadné budovy, ktorých ambíciou je, stať sa centrami komunitného života košických sídlisk. Určené sú na to, aby ich každý, kto má záujem, využíval podľa vlastných predstáv a potrieb na rôznorodé umelecké, kreatívne a občianske iniciatívy.

Vo výmenníkoch podporujeme formálne a neformálne skupiny, jednotlivcov, susedstvá, ktoré sa chcú podeliť o skúsenosti s ďalšími, alebo chcú rozbehnúť nápady pre svoje okolie. Poskytujeme im pomoc, priestory, mediálnu zviditeľnenie, rozvíjame s nimi nápady a projekty od Apo Z formou poradenstva a partnerstva pri ich realizácií a facilitácii.

Prinášame na sídliská rôzne formy umenia; vysoké i nízke, tradičné aj súčasné. Snažíme sa nadviazať dialóg s okolím skrz jedinečné a na mieru šité komunitno-umelecké projekty a aktivity, v ktorých prepájame profesionálnych umelcov s obyvateľmi sídlisk.

Dvakrát do roka sa aktivity a tvorivá činnosť ľudí z výmenníkov prezentujú aj mimo sídlisk a to počas festivalu USE THE C!TY a na festivale Rozmanitosť, ktorej súčasťou je obľúbený Polievkový festival.
 
Tieto priestory sú určené obyvateľom Košíc na to, aby ich využívali podľa vlastných predstáv a potrieb. Podporujeme najmä rozvoj neformálnych skupín, vznik nových umeleckých diel, rozvoj street-artu a urbánnych športov špecifických pre sídliskové prostredie. Umožňujeme spoluprácu profesionálnych umelcov s miestnymi obyvateľmi. Motivuje nás to, že pomáhame aktívnym ľuďom osobnostne a umelecky rásť. Naše aktivity sú pestré a určené všetkým obyvateľom, umelcom, komunitám a širokej verejnosti.
  

Výmenník Važecká

MHD spojenie:
Autobus č. 28 a električka č. 3,7,9 - zastávka Važecká.
 
Móda je to, čím je Výmenník Važecká špecifický. Je miestom vzniku košickej módnej značky VYVA, ktorá je spoločným výtvorom neformálnej skupiny 20 žien, prevažne zo sídliska Nad jazerom. Vo výmenníku sa cez rôzne tvorivé diele a voľnočasové aktivity venujeme aj deťom, od batoliat po tínedžerov. Organizujú sa tu aj prezentácie, výstavy, krsty kníh a mnohé iné aktivity, kde je našim cieľom pomôcť začínajúcim umelcom a kreatívcom pri prvých krokoch na nevychodenej ceste ich novej kariéry.
 
Výmenník - Važecká
Galaktická 2397/1A (roh ulíc Važecká a Galaktická), 040 12 Košice
Telefón: +421 908 965 273
Email:

www.vymenniky.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.