Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
VÝSTAVA

MAĽUJÚCA RODINA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Tím projektu Art Point (s podtitulom Miesto, kde sa stretávajú tvoriví ľudia) a Výmenník Štítová v spolupráci s Kultúrnym centrom Údolia Bodvy a Rudohoria (KCÚBaR) pripravujú výstavu Maľujúca rodina.

„Pôjde o spoločnú výstavu diel rodiny Nehrebeczkých v rámci cyklu Z tvorby ocenených na Košickej palete. Vernisáž sa uskutoční v pondelok 2. septembra so začiatkom o 17-tej,“ spresnil kolega z tímu ArtPoint Ladislav Rusnák (umeleckým menom LaRus).

O dlhoročnom vzťahu k výtvarnému umeniu sa vyjadril jeden z vystavujúcich, Kazimír Nehrebeczký slovami „Otec si na stolík prestrel obrus, do misy dal jablká, k nej položil vázu. Na koberci porozkladal noviny, na ne postavil stojan s plátnom, vedľa si pripravil farby a štetce a pustil sa do maľovania. Takto nejako vyzeralo bežné víkendové ráno v časoch, keď som bol dieťa. Občas ho v podobnej činnosti vystriedala mama. Peter zas vyrábal vlastné pexeso alebo v pivnici paneláku strašidelný zámok. Ja som sa snažil všetkých napodobňovať, aj keď mi to v tom čase ktovieako nešlo.“

Roky plynuli a hoci sa rutina všedného dňa postupne menila, jedna vec ostávala – každý z rodiny Nehrebeczkých si tu a tam nachádzal chvíle pre nejakú tvorbu:

„Nový impulz sme dostali, keď sme začali navštevovať večerné hodiny kreslenia v Centre voľného času, kde sme sa aj dozvedeli o Košickej palete. Po prvých nesmelých pokusoch zúčastniť sa sme sa začali dostávať do povedomia ako „maľujúca rodina“ a prišli aj prvé samostatné výstavy a jedna, dosiaľ jediná spoločná výstava v maďarskom Sárospataku. Tentoraz prišla opäť príležitosť vystavovať spoločne a v domácom prostredí,“ uviedol Kazimír Nehrebeczký.

Text napísal: dr. Peter Furmaník, publicista


Výstava Maľujúca rodina bude sprístupnená vždy v utorky až štvrtky od 14-tej do 18-tej a potrvá do 26. septembra.

Vernisáž: 
02.09.2019 17:00

Kontakt: Beáta Andrejková / kultúrny mediátor Výmenníka Štítová 0918 937 332 / beata.andrejkova@k13.sk

https://vymenniky.sk

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.