Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Výmenník - Obrody

Obrody 4
040 10 Košice
Slovensko

Telefón: +421 905 301 488
E-mail: zuzana.rohalova@k13.sk

www.vymenniky.sk
Otváracie hodiny
Momentálne je zatvorené.
Pondelok
09:30 - 11:30
12:00 - 18:00
Utorok
Zatvorené
Streda
09:30 - 11:30
12:00 - 18:00
Štvrtok
08:00 - 11:30
12:00 - 16:30
Piatok
Zatvorené
Sobota
Zatvorené
Nedeľa
Zatvorené

O nás

Výmenníky sú malé nenápadné budovy, ktorých ambíciou je, stať sa centrami komunitného života košických sídlisk. Určené sú na to, aby ich každý, kto má záujem, využíval podľa vlastných predstáv a potrieb na rôznorodé umelecké, kreatívne a občianske iniciatívy.

Vo výmenníkoch podporujeme formálne a neformálne skupiny, jednotlivcov, susedstvá, ktoré sa chcú podeliť o skúsenosti s ďalšími, alebo chcú rozbehnúť nápady pre svoje okolie. Poskytujeme im pomoc, priestory, mediálnu zviditeľnenie, rozvíjame s nimi nápady a projekty od Apo Z formou poradenstva a partnerstva pri ich realizácií a facilitácii.

Prinášame na sídliská rôzne formy umenia; vysoké i nízke, tradičné aj súčasné. Snažíme sa nadviazať dialóg s okolím skrz jedinečné a na mieru šité komunitno-umelecké projekty a aktivity, v ktorých prepájame profesionálnych umelcov s obyvateľmi sídlisk.

Dvakrát do roka sa aktivity a tvorivá činnosť ľudí z výmenníkov prezentujú aj mimo sídlisk a to počas festivalu USE THE C!TY a na festivale Rozmanitosť, ktorej súčasťou je obľúbený Polievkový festival.
 
Tieto priestory sú určené obyvateľom Košíc na to, aby ich využívali podľa vlastných predstáv a potrieb. Podporujeme najmä rozvoj neformálnych skupín, vznik nových umeleckých diel, rozvoj street-artu a urbánnych športov špecifických pre sídliskové prostredie. Umožňujeme spoluprácu profesionálnych umelcov s miestnymi obyvateľmi. Motivuje nás to, že pomáhame aktívnym ľuďom osobnostne a umelecky rásť. Naše aktivity sú pestré a určené všetkým obyvateľom, umelcom, komunitám a širokej verejnosti.
  


Výmenník Obrody

MHD spojenie:
Autobus č. 71, 72  a električka č. 6, 9 - zastávka Magistrát mesta Košice.
 
Výmenník Obrody je druhým domovom niekoľkých komunít a skupín. V jeho programe majú stále miesto aj akademické prednášky pre širokú verejnosť a náučné, ale najmä hravé popoludnia pre deti vo Vedeckom brlohu, ktoré pripravujeme spolu so Slovenskou akadémiou vied v Košiciach. Na nepravidelnej báze umožňujeme komunitám, umelcom a kreatívcom skrz výstavy prezentovať seba, svoj talent a nadanie.
 

Výmenník - Obrody
Obrody 4, 040 10 Košice
Telefón: +421 905 301 488
Email:

www.vymenniky.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.