Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Výmenník - Jegorovovo

Jegorovovo námestie 5
040 22 Košice
Slovensko

Telefón: +421 908 965 273 (Ondrej Jakubčák)
E-mail: ondrej.jakubcak@k13.sk

www.vymenniky.sk

O nás

Výmenníky sú malé nenápadné budovy, ktorých ambíciou je, stať sa centrami komunitného života košických sídlisk. Určené sú na to, aby ich každý, kto má záujem, využíval podľa vlastných predstáv a potrieb na rôznorodé umelecké, kreatívne a občianske iniciatívy.

Vo výmenníkoch podporujeme formálne a neformálne skupiny, jednotlivcov, susedstvá, ktoré sa chcú podeliť o skúsenosti s ďalšími, alebo chcú rozbehnúť nápady pre svoje okolie. Poskytujeme im pomoc, priestory, mediálnu zviditeľnenie, rozvíjame s nimi nápady a projekty od Apo Z formou poradenstva a partnerstva pri ich realizácií a facilitácii.

Prinášame na sídliská rôzne formy umenia; vysoké i nízke, tradičné aj súčasné. Snažíme sa nadviazať dialóg s okolím skrz jedinečné a na mieru šité komunitno-umelecké projekty a aktivity, v ktorých prepájame profesionálnych umelcov s obyvateľmi sídlisk.

Dvakrát do roka sa aktivity a tvorivá činnosť ľudí z výmenníkov prezentujú aj mimo sídlisk a to počas festivalu USE THE C!TY a na festivale Rozmanitosť, ktorej súčasťou je obľúbený Polievkový festival.
 
Tieto priestory sú určené obyvateľom Košíc na to, aby ich využívali podľa vlastných predstáv a potrieb. Podporujeme najmä rozvoj neformálnych skupín, vznik nových umeleckých diel, rozvoj street-artu a urbánnych športov špecifických pre sídliskové prostredie. Umožňujeme spoluprácu profesionálnych umelcov s miestnymi obyvateľmi. Motivuje nás to, že pomáhame aktívnym ľuďom osobnostne a umelecky rásť. Naše aktivity sú pestré a určené všetkým obyvateľom, umelcom, komunitám a širokej verejnosti.
 

Výmenník Jegorovovo
 
MHD spojenie:
Autobus č. 71, 72, 15, 54, 55 - zastávka Poliklinika Východ.
 
Výmenník Jegorovovo nie je v pravom slova zmysle výmenníkom. Je to bývalá materská škola, ktorá však plní rovnaké poslanie ako ostatné výmenníky. Poskytuje pomoc a podporu tvorivým, umeleckým či komunitným nápadom a aktivitám, ako aj miesto pre ich realizáciu. Je centrom komunitného diania na sídlisku Dargovských hrdinov. Svoje zručnosti si môžu obyvatelia tohto sídliska rozvíjať na niekoľkých tvorivých workshopoch frivolitkovania, patchworku, na kurzoch šitia alebo tvorivých dielňach. V pravidelnom programe výmenníka nájdete aj športové aktivity, napr. šerm s dlhým mečom, jogu či orientálny tanec.

Výmenník - Jegorovovo
Jegorovovo námestie 5, 040 22 Košice
Telefón: +421 908 965 273
Email:

www.vymenniky.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.