Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
VÝSTAVA

ENKAUSTIKA – LIEČENIE DUŠE

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Vo Výmenníku Brigádnická vystavíme obrazy vytvorené technikou enkaustiky, ktorá bola známa už za čias starovekého Egypta. Svoje intuitívne, snové fantázie a krajiny predvedú dve „liečiteľky duše“ - Eva Perháčová a Ing. Ľudmila Drozdová.

Čo je enkaustika?
Enkaustika je maliarska technika, pri ktorej sa ako farbiace médium používa roztavený farebný vosk. Dnes sa používajú syntetické farebné vosky, alebo podomácky zafarbené vosky pomocou práškového pigmentu. Vosk sa nanáša na papier, drevo, plátno a iné podklady. Maľovanie voskom umožňuje kreatívnu sebarealizáciu, ktorá je nenákladná a vhodná pre každého. Zvládnu ju tak deti, ako aj dospelí, ktorí vôbec nemusia mať maliarske a umelecké vlohy.

Kto vystaví svoje obrazy?
Eva Perháčová si techniku maľovania horúcim voskom osvojila ako samouk. Ako sama tvrdí, maľovanie ju napĺňa, lieči jej dušu, trápenia a posúva ju v živote. Okrem tejto techniky od roku 2016 maľuje i akrylom a zúčastňuje sa pravidelných stretnutí maliarov – seniorov pod vedením Ing. arch. Evy Lorenzovej.

Druhou vystavujúcou autorkou je Ľudmila Drozdová. Tá si postupne prešla technikami maľovania uhľom, pastelom a akrylom. Vďaka stretnutí priateľov maliarov - seniorov v Kulturparku jej okrem maľovania vstúpila do života vzácna Eva Perháčová. Tá ju vtiahla do tajov maľovania enkaustiky.

„Enkaustika je jednoduchá a nevšedná technika maľovania. Pri tejto technike zabudnete na starosti a povinnosti všedného dňa,“ vysvetlila jedna z vystavujúcich autoriek, Ľudmila Drozdová.

Vernisáž je naplánovaná na 4. septembra od 16:00. Výstava potrvá do 4. novembra a bude sprístupnená podľa programu Výmenníka Brigádnická (pondelky od 18:30 do 20:00, utorky od 17:00 do 19:00, štvrtky od 17:00 do 19:00, piatky od 18:00 do 19:00, nedele od 15:00 do 19:00). 

Kontakt: Zuzana Rohaľová / kultúrny mediátor Výmenníka Obrody a Výmenníka Brigádnická/ 0905 301 488 / zuzana.rohalova@k13.sk

https://vymenniky.sk

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.