Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
VÝSTAVA

BUDÚCNOSŤ JE TERAZ: GUY BEN-ARY (AU)

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Otázky živosti a ďalšie absurdné scenáre

„Kyborg je druh rozobratého a naspäť zmontovaného, postmoderného kolektívneho a osobného ja.“ Donna Haraway

Pri podnecovaní angažovanosti a kritickej reflexie jedinečného kultúrneho okamihu, keď sme svedkami bezprecedentného vývoja biotechnológií a rôznych spôsobov prahových životov, ktoré odporujú tradičnému chápaniu života, zohráva umenie dôležitú úlohu. Guy Ben-Ary si kladie otázku, aký potenciál má umenie iniciovať verejnú diskusiu o výzvach vyplývajúcich z existencie takýchto prahových životov. Vytvára umelecké diela spochybňujúce vplyv súčasných a novovznikajúcich biotechnológií na pretvárajúce sa sily, ktoré riadia a určujú život, smrť a schopnosť vnímať.

Ben-Ary je umelec a výskumník pracujúci pre spoločnosť SymbioticA a pre Centrum excelentnosti biologických umení na Západoaustrálskej univerzite. Od roku 2001 je jeho biologické laboratórium zároveň jeho umeleckým ateliérom, kde prebieha kreatívny proces, a ako umelecké média mu slúžia tkanivová kultúra, tkanivové inžinierstvo, elektrofyziológia, mikroskopia a ďalšie biologické techniky. Jeho výskum je interdisciplinárny a výroba umeleckých diel zvyčajne zahŕňa spoluprácu umelcov, vedcov a inžinierov.

Ben-Aryho výskum zahŕňa niekoľko základných tém, ktoré sú podperou priesečníka umenia a vedy: život a smrť, kybernetika a umelý život. Vedome pristupuje k procesom schopným transformovať telá alebo živý biologický materiál z umeleckého, filozofického a etického hľadiska a využíva nové vedecké a kybernetické technológie na tvorbu umeleckých diel, ktoré prehodnocujú chápanie života a ľudského tela. Vo svojej práci využíva biotechnológie podvratným spôsobom a snaží sa ich problematizovať tak, že predkladá absurdné a futuristické scenáre. Utieka sa k stratégiám, ktoré pomáhajú prilákať divákov k objavovaniu umeleckých diel takým spôsobom, ktorý ich privádza k dialógu o budúcnosti týchto technológií a povzbudzuje ich, aby prehodnotili svoje vlastné vnímanie a presvedčenie.

Táto výstava predstavuje dokumentáciu štyroch jeho hlavných projektov dokončených za posledné desaťročie:
  • Silent Barrage (Tichá priehrada)
  • In-Potentia, Snowflake (Snehová vločka) 
  • cellF

Miesto výstavy: Galéria Tabačka
Otváracie hodiny galérie: denne od 10:00 do 22.00
Trvanie výstavy: 20. augusta 2019  - 12. septembra 2019

Podujatia Tabačka Kultrufabrik podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

guybenary.com

https://www.tabacka.sk/│FB: Tabačka Kulturfabrik

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.