Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
WORKSHOP

KOŠICKÉ TERASANKY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Košické Terasanky sú komunitou, ktorá funguje od apríla a vznikli zlúčením dvoch komunít – Klubom šikovných gazdiniek a Terasaniek. Komunita združuje okolo 10 žien, ktoré majú vášeň pre domáce práce, radi tvoria a pomáhajú si navzájom.

Neformálna skupina žien Košické Terasanky, ktorú od apríla vedie tvorivá duša pani Žofia, vytvárajú originálne kúsky bytových doplnkov. Najradšej sa dámy venujú technike patchworku. Je to textilná technika, pomocou ktorej zošívajú pestrofarebné alebo jednofarebné kúsky látky do rozličných tvarov, motívov. Pod ich rukami sa tvoria jedinečné vankúše, prikrývky, tašky a ďalšie bytové a dekoračné výrobky.

„Okrem patchworku sa venujeme rôznorodým ručným prácam, ktoré prispôsobujeme podľa roka. Napríklad na Veľkú noc pracujeme s vajíčkami alebo zajačikmi – maľujeme, drôtikujeme, patchworkujeme, pletieme z papiera,“ vysvetlila pani Žofia. Zároveň dodáva, že: „Od apríla sa na Terase budeme snažiť, aby sme sa veľa nových techník aj naučili. Chceme si pozvať lektorov v oblasti ručných prác a budeme viesť aj workshopy pre verejnosť so šperkami. Ja osobne budem dokončovať patchworkovú deku, na ktorej mi ostáva ešte kopec práce.“

Pridať sa k nim môže ktokoľvek, kto má záľubu v ručných prácach, alebo ak máte otázky ohľadom praktických rád z domácnosti alebo vám chýbajú nápady na skrášlenie domova. Stretnutia Košických Terasaniek prebiehajú v stredu od 15.30 do 17.00 a v piatok od 15.30 do 18.30 vo Výmenníku Obrodu.

Tešíme sa na vás každú stredu a piatok.*

Vstup voľný.
 
Kontakt: Zuzana Rohaľová / kultúrny mediátor Výmenníka Obrody a Výmenníka Brigádnická - 0905 301 488 / zuzana.rohalova@k13.sk 


*Predtým než vyrazíš, over si telefonicky alebo mejlom u jednotlivých mediátorov konkrétneho výmenníka, či sú komunity na návštevu pripravené. Kontakty na jednotlivých mediátorov nájdeš na vymenniky.sk/kontakt.
 
Zmena programu vyhradená.
Presné časy a podrobnejší program nájdeš na
www.vymenniky.sk.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.