Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
WORKSHOP

KONTINUUM POHYBU - WORKSHOP S ANNE EXPERT (FR)

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Workshop somatického pohybu zameraný na prácu so zmyslami a vnímaním s Anne Expert, učiteľkou somatického systému Body-Mind Centering® z Francúzska.

„Spôsob, akým žijeme a pohybujeme sa v tele, ovplyvňuje spôsob, akým žijeme vo svete.“

Existuje jedno absolútne jedinečné a neustále sa meniace kontinuum vývoja od embrya, bábätka, dieťaťa až k dospelému, ktorým sme teraz.

Prostredníctvom prístupu Body-Mind Centering®, anatómie a fyziológie, je tento workshop príležitosťou na preskúmanie vývoja našich zmyslov, od pohybu telesných tekutín a ich tlaku na membrány našich buniek až po pohyb našich tiel v priestore stretávajúcich sa so svetom navôkol.

Zažijete ako dotyk, pohyb, propriocepcia, interocepcia a pocit rovnováhy tvoria základ, z ktorého môžeme cítiť, chutnať, voňať, počúvať, vidieť a pohybovo stvárniť svet okolo nás.
Skúsenosť sa vždy odohráva na bunkovej úrovni a mozog je posledný, čo to zaznamená.

Stretneme sa so svojimi preferenciami, budeme zisťovať ako sa z momentu na moment orientujeme prostredníctvom vnemom v našich bunkách: v proprioceptoroch, na koži, v očiach, ušiach, vo všetkých našich tkanivách.

Budeme pracovať s dotykom a pohybom seba i druhých. Spojíme sa s inteligentciou svojho tela v pohybe. Obnovíme vnímanie bytia v prítomnosti a prepojenia so sebou, druhými, zemou a priestorom okolo nás.

Kontaktná improvizácia prostredníctvom dotyku a pohybu zbystrí naše vnímanie, plynulosť pohybu, stabilitu a zároveň poslúži ako vynikajúci prostriedok integrácie. Predovšetkým pôjde o nájdenie naladenia a organizáciu bytia v pohybe s inou osobou v prítomnosti priestoru a gravitačnej sily. Kontaktná improvizácia otvára vnímanie pohybu s celým priestorom, s mysľou improvizujúcou na základe načúvania prítomnému momentu.

Všetci ste srdečne vítaní.

KDE a KEDY?
24 - 26. 1. 2020, vo VAWA centrum Kukučínova 2, budova Bravo, 3. poschodie vľavo, Kasárne/Kulturpark, 04001 Košice v čase:
  • 24. 1. 2020: od 17:30 - 19:30
  • 25. 1. 2020: od 9:30 - 17:30
  • 26. 1. 2020: od 9:30 - 16:00
Obedná prestávka je 1,5 hod a jej čas sa prispôsobí podľa programu so začiatkom približne okolo 13:00 hod.

Program workshopu podporuje osobný rast a profesionálny rozvoj.

Tlmočenie zabezpečené.

Príspevok: 99 Eur

Počet miest je limitovaný.

>> Prihláška <<

Svoje miesto si rezervujete vyplnením prihlášky (link vyššie) a vyplatením zálohy v sume 50 Eur v termíne do 10. 1. 2020 na číslo účtu: IBAN: SK2783605207004202954783
Prosím uveďte do poznámky vaše meno.
Záloha je nevratná.

Viac info: olga.silvasiova@gmail.com, 0903 636 794

FACEBOOK EVENT

Somatický pohyb Body-Mind Centering®:
Workshop vychádza z princípov somatického systému Body-Mind Centering®. BMC® je vzdelávací systém, ktorý prostredníctvom pohybu, dotyku, skúseností a porozumenia mnohým procesom nášho tela smeruje k obnove vedomej rovnováhy tela a mysle. Systém BMC® vyvinula Bonnie B. Cohen v 70-tych rokoch v USA. Celistvo spája poznatky z anatómie, fyziológie, psychológie a štúdia vývinu pohybu od počatia počas prvých rokov života. BMC® nie je terapeutický systém, hoci integruje rôzne praktické i teoretické princípy z oblasti telesných systémov, dýchania, biodynamiky, umenia dotyku za účelom reorganizácie pohybových vzorov a obnovy samoregulácie nervovej sústavy.

O lektorke:
Anne Expert (FR) - tanečnica, certifikovaná učiteľka a praktikantka systému Body-Mind Centering®.
Od roku 2003 sa venuje umeleckým projektom, odborným tréningom a súkromnej praxi a od roku 2013 vyučuje
v certifikovaných programoch BMC®.
Vo Francúzsku založila a vedie výcvik somatických techník vychádzajúcich z BMC® spolu s pohybovými a kontaktnými improvizáciami, Matières, Arts Somatiques, určenými pre profesionálov z oblasti umenia, vzdelávania, zdravia a životného prostredia.
V Lyone spolupracuje s niekoľkými tanečnými a divadelnými školami, kde vedie umelecké projekty v oblasti tanečných a kontaktných improvizácií.
Jej skúsenosti sú obohatené cvičením aikido, rozsiahlou meditačnou praxou, špeciálnym záujmom a citlivosťou pre embryológiu a biodynamické prístupy.
www.artssomatiques.com
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.