Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

KNIŽNÁ ZNAČKA - EXLIBRIS

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

KNIŽNÁ ZNAČKA
EXLIBRIS z Medzinárodnej súťaže pri 37.kongrese FISAE* v Prahe 2018


Východoslovenské múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Spolek sběratelů a přátel exlibris – Praha pozývajú na výstavu knižných značiek - EXLIBRIS z Medzinárodnej súťaže pri 37.kongrese FISAE v Prahe 2018.Exlibris (knižná značka) je malý lístok, ktorý sa vlepuje do knihy a jeho účelom je označiť vlastníka knihy.

Cieľom výstavy je oboznámiť verejnosť s rozmanitosťou súčasnej svetovej tvorby fenoménu exlibris – grafických lístkov patriacich do tzv. užitej grafiky.

Výstava predstavuje výber z celosvetovej súťaže tvorcov exlibris ktorej sa zúčastnilo 694 umelcov zo 49-tich štátov. Porota vyberala z 1591 exlibris. Po niekoľkých kolách rozhodovania bolo na výstavu nominovaných 232 autorov a výstavný súbor je zložený z 382 kusov exlibris.

Hlavnú cenu GRAND PRIX získal Katsunori Hamanishi z Japonska.

Cenou SSPE boli ocenený Vladimir Zuev z Ruska, Liu Shuohai z Číny, Alexej Bobrusov z Ruska a Konstantin Kalynoych z Ukrajiny.

ČESTNÉ UZNANIE získali Milan Bauer /Česko), Martin R. Baeyens /Belgicko, Daniela Benešová /Česko, Natalija Cernecova /Lotyšsko, Dušan Kállay /Slovensko, Alexander Lytkin /Rusko), Hristo Naidenov /Bulharsko, Yuriy Nozdrin /Rusko), Anna Tikhonova – Yordanova /Bielorusko-Bulharsko a Dong Xiaozhuang /Čína.Pre usporiadanie kongresu v Prahe bola nápomocná aj skutočnosť, že Spolek sběratelů a přátel exlibris oslavoval v roku 2018 100. rokov nepretržitej činnosti a je najstarším spolkom v Česku. Spolok bol založený v Prahe bezprostrene po vzniku Československej republiky. Poďakovanie za sprostredkovanie výstavy patrí predsedovi Spolku sběratelů a přátel exlibris doc. PhDr. Felixovi Černochovi CSc. a podpredsedovi spolku Miroslavovi Petříkovi.

Vernisáž výstavy: 21. novembra 2019 o 16:00
Trvanie výstavy: 21.11.2019 – 01.03.2020

Vstupné: dospelí - 2€; zľavnené - 1€

Miesto výstavy: Východoslovenské múzeum v Košiciach - Historická účelová budova, Námestie Maratónu mieru 2, Košice

www.vsmuzeum.sk│FB: Východoslovenské múzeum v Košiciach


*( F.I.S.A.E. - Fédération Internationale des Sociétés d´Amateurs d´Ex-Libris - Medzinárodná federácia spoločností priateľov exlibris ).

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.