Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

KATARÍNA TEKLA BLAŽOVÁ – MAĽBA 90 – 19

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Výstavný projekt košickej umelkyne, maliarky a textilnej výtvarníčky Kataríny TEKLA Blažovej – Maľba 90 – 19 je retrospektívnym pohľadom na autorkinu maliarsku, tematicky rôznorodú a do veľkej miery autobiografickú tvorbu ostatných tridsiatich rokov. V nej kontinuálne pracuje okrem iných aj na témach spojených s údelom ženy ako rodičky a matky. Tie spracovala v maľbe i vo veľkorozmerných tapisériách cyklu Moira (1993-96) a v rokoch 2000 – 2018 ich ďalej rozvinula v sérii veľkorozmerných malieb na plátne. Výstava sa uskutoční v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku od 13. decembra 2019 do 26. januára 2020.

Katarína Tekeľová Blažová (1945), autorka tapisérií, art-protisov a maliarka, vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, ateliér monumentálnej maľby a tapisérie, u prof. Petra Matejku (1965-1971). Realizovala viacero výtvarných diel v architektúre v technikách sklo mozaika, vitráž, art- protis a autorsky tkanej tapisérie, viazanej a tkanej tapisérie v spolupráci s Moravskou gobelínovou manufaktúrou vo Valašskom Meziříčí, medzi inými aj oponu pre Štátne divadlo v Košiciach. V roku 2012 sa stala finalistkou maľby a grafiky prestížnej medzinárodnej ceny pre súčasné umenie Celeste Prize. Autorkina tvorba bola predstavená na domácich aj zahraničných výstavách (SNM Bratislava, Východoslovenské múzeum, Dúm umění Brno, Slovenský kultúrny inštitút Budapešť, Rakúske kultúrne centrum Osterreich-Haus, Palais Pallfy Viedeň a i.) a je zastúpená v štátnych a súkromných zbierkach. Žije a pracuje v Košiciach spolu s manželom Františkom Blažom a synom Markom.

Vernisáž: 12. 12. 2019 o 18:00 hod.
Trvanie výstavy: do 26. januára 2020

Vstupné: 1 €

Miesto konania: Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.