Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

JAZZ FOR SALE FESTIVAL

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Jazz FOR SAle festival
29. ročník medzinárodného jazzového festivalu

Program Festivalu : 

 09.11.2019 

  • Wicked Heads (PL)
  • Gergö Borlai - Gary Willis - Llibert Fortuny - Béla Szakcsi Lakatos (H,USA,E)
  • Boris Band Combination (CZ)

 16.11.2019 

  • Michal Zaborski Quartet (PL)
  • Mike Gotthard Group (HU)
  • AMC Unit & Eric Marienthal (SK, USA)

 23.11.2019 

  • Nagy János Trio (HU)
  • Skety (CZ)
  • Fermáta (SK)


Vstupenky v sieti Ticketportal.sk.


O festivale
Vznik Jazz FOR SAle festivalu úzko súvisí s dianím v legendárnom Klube M na Moldavskej ulici v Košiciach, ktorý od zahájenia svojej činnosti v roku 1986 nepretržite uvádzal jazz v minimálne mesačnej periodicite. Táto priebežná koncertná činnosť napokon prirodzene vyústila do festivalu, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v roku 1990, odkedy sa kontinuálne a bez prerušenia usporadúva až doteraz. Jeho súčasné zameranie sa opäť spája s Klubom M, avšak tentoraz s jeho zánikom v roku 2000, kedy bola predaná budova, v ktorej sa klub nachádzal.

Združenie FORSA, ktoré klub prevádzkovalo, uviedlo do života projekt Višegrádske dni a Jazz FOR SAle festival sa stal ich súčasťou. V dôsledku toho festival získal svoju dramaturgickú špecifikáciu – uvádzať interpretov a formácie krajín Višegrádskeho zoskupenia – Čiech, Poľska, Maďarska a Slovenska. Toto zameranie evokuje obmedzenie pri uvádzaní svetovo renomovaných interpretov v rámci festivalu, avšak pôsobenie špičkových interpretov scén krajín V4 na celom svete spôsobuje, že dochádza k spolupráci s poprednými predstaviteľmi svetovej scény, čoho prirodzeným dôsledkom je i ich prezentácia na festivale. Takéto zameranie približuje úroveň a trendy vývoja jazzu v Strednej Európe a konfrontuje jeho vplyv na vývoj jazzu vo svete a spätne odráža smerovanie svetového a zámorského jazzu na európsku scénu.

Zámerom festivalu je prinášať čo najvyššiu kvalitu v rámci prezentácie jednotlivých účastníkov, a tak každý z koncertov Jazz FOR SAle festivalu je zároveň výnimočnou príležitosťou pre adeptov jazzovej hudby, ktorých vývoj ovplyvňuje možnosť priameho kontaktu s kvalitnými interpretmi a je podnetom a impulzom pre rozvoj jazzovej scény v regióne.

http://www.jazzforsale.sk/
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.