Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

JAZZ FOR SALE FESTIVAL

16.11.2019 , Sobota, 19:00
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Jazz FOR SAle festival
29. ročník medzinárodného jazzového festivalu

Program Festivalu : 

 09.11.2019 

  • Wicked Heads (PL)
  • Gergö Borlai - Gary Willis - Llibert Fortuny - Béla Szakcsi Lakatos (H,USA,E)
  • Boris Band Combination (CZ)

 16.11.2019 

  • Michal Zaborski Quartet (PL)
  • Mike Gotthard Group (HU)
  • AMC Unit & Eric Marienthal (SK, USA)

 23.11.2019 

  • Nagy János Trio (HU)
  • Skety (CZ)
  • Fermáta (SK)


Vstupenky v sieti Ticketportal.sk.


O festivale
Vznik Jazz FOR SAle festivalu úzko súvisí s dianím v legendárnom Klube M na Moldavskej ulici v Košiciach, ktorý od zahájenia svojej činnosti v roku 1986 nepretržite uvádzal jazz v minimálne mesačnej periodicite. Táto priebežná koncertná činnosť napokon prirodzene vyústila do festivalu, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v roku 1990, odkedy sa kontinuálne a bez prerušenia usporadúva až doteraz. Jeho súčasné zameranie sa opäť spája s Klubom M, avšak tentoraz s jeho zánikom v roku 2000, kedy bola predaná budova, v ktorej sa klub nachádzal.

Združenie FORSA, ktoré klub prevádzkovalo, uviedlo do života projekt Višegrádske dni a Jazz FOR SAle festival sa stal ich súčasťou. V dôsledku toho festival získal svoju dramaturgickú špecifikáciu – uvádzať interpretov a formácie krajín Višegrádskeho zoskupenia – Čiech, Poľska, Maďarska a Slovenska. Toto zameranie evokuje obmedzenie pri uvádzaní svetovo renomovaných interpretov v rámci festivalu, avšak pôsobenie špičkových interpretov scén krajín V4 na celom svete spôsobuje, že dochádza k spolupráci s poprednými predstaviteľmi svetovej scény, čoho prirodzeným dôsledkom je i ich prezentácia na festivale. Takéto zameranie približuje úroveň a trendy vývoja jazzu v Strednej Európe a konfrontuje jeho vplyv na vývoj jazzu vo svete a spätne odráža smerovanie svetového a zámorského jazzu na európsku scénu.

Zámerom festivalu je prinášať čo najvyššiu kvalitu v rámci prezentácie jednotlivých účastníkov, a tak každý z koncertov Jazz FOR SAle festivalu je zároveň výnimočnou príležitosťou pre adeptov jazzovej hudby, ktorých vývoj ovplyvňuje možnosť priameho kontaktu s kvalitnými interpretmi a je podnetom a impulzom pre rozvoj jazzovej scény v regióne.

http://www.jazzforsale.sk/
MIESTO A DÁTUM KONANIA
16.11. Sobota, 19:00, Historická radnica, Hlavná 59, Košice,
23.11. Sobota, 19:00, Historická radnica, Hlavná 59, Košice,
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.