Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

ÍRÁN:CI FILM FESTIVAL 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

PREHLIADKA IRÁN:CI PREDSTAVÍ V KINE ÚSMEV NAJLEPŠIE IRÁNSKE FILMY

Filmový festival IRÁN:CI, ktorého 9. ročník sa tento rok odohral v Prahe, zavíta prvýkrát aj do Košíc. V Kine Úsmev premietnu od štvrtka 23. do soboty 25. januára 6 celovečerných hraných aj dokumentárnych filmov, ako aj dva bloky najúspešnejších krátkych filmov. Festival uvedie vybrané filmy z Cannes, Berlína, Benátok, Locarna, Amsterdamu a z ďalších prestížnych svetových festivalov.  


Prehliadka odštartuje 23. januára 2020 o 18.30 filmom Talá, ktorý ponúka nekompromisný pohľad na život súdobej strednej triedy v Teheráne. Sleduje príbeh odhodlaného mladíka, ktorému sa osud vymkne z rúk, keď sa snaží zachrániť ľudí okolo seba. Vo štvrtok uvidíte ešte ďalšie dve snímky: emocionálny film s rýchlym spádom, Studený pot, vychádza zo skutočných udalostí a ponúka portrét ženy, ktorá sa potýka so zastrašovaním, tragédiou a zradou vo svojom najbližšom okolí. Snímka vrhá svetlo na zastaraný zákon, ktorý obmedzuje slobodu žien v súčasnom svete. Malá sála Impulz ponúkne dokumentárny film Chéteme - surový a bezprostredný portrét dievčaťa na neustálom úteku, ktoré sprevádza v rovnakej miere zloba, strach a neutíchajúca nádeje na vykúpenie.  

V piatok sa bude premietať najuznávanejší afganský dokumentárny film všetkých čias, Kábul, veterné mesto, ktorý je úchvatným a vrelým záznamom snov a nádejí tých, ktorí sa málokedy ocitajú v centre pozornosti. V jadre jednoduchý príbeh, Zámok snov, je senzačnou dramatickou road movie, ktorá divákom odhaľuje, ako rozvrátená rodina naloží s podvodom, ľútosťou a vykúpením a dáva pritom nahliadnuť do neúprosnej spleti vzťahov.
 
Sobotný program bude patriť filmu Rona, Azimova matka, ktorý ponúka krehký a pôvabný portrét muža, zachádzajúceho do extrémov, aby si udržal rodinu a zachovali dôstojnosť. Toto dielo patrí k nejdojemnějším a nejsrdceryvnějším iránskym snímkam posledných rokov. Prehliadku zakončí film Hra s ohňom, ktorý patrí k emocionálne najpôsobivejším snímkam iránskej kinematografie a je majstrovským dielom Asghara Farhadiho, výnimočného filmára, ktorý dal svetu filmy Rozchod Nádera a Simin, Minulosť či Klient. Snímka je o mladej slúžke, ktorá nastúpi do rodiny z vyššej strednej triedy a ocitne sa uprostred hysterického sporu medzi rozzúreným párom. Podozrievavá manželka, manžel, ktorý odmieta čokoľvek pripustiť, a ich zúfalé dieťa sa zmietajú v emocionálnych explóziách, ktoré krehké manželstvo minútu od minúty čoraz viac rozrývajú.
 
Kompletný program filmového festivalu IRÁN:CI nájdete na stránke kina: www.kinousmev.sk

WEB || FACEBOOK || INSTAGRAM

FACEBOOK EVENT 


„Víme, že svět se mění. O tom není pochyb. To, za co se dnes bijeme, možná zavrhnou ti, kteří zítra přijdou po nás. Ale jedno je jisté. Některé filmy s námi zůstanou.“

Právě takové filmy letos již poosmé představí festival ÍRÁN:CI.

 PROGRAM: 


|| INSTAGRAM https://www.instagram.com/iran.ci/|| WEB https://www.iranci.cz


Festival ÍRÁN:CI byl založen v Praze v roce 2012 se záměrem každoročně představit českým divákům to nejlepší z íránské kinematografie. Tento projekt se nadále rozrůstal a nyní je platformou pro další formy íránského umění, jako je například hudba, divadlo, výtvarné umění a grafický design. Festival se koná v Praze, Brně, Bratislavě a letos poprvé také v Košicích.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.