Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDNÁŠKA

FEDOR GÁL V ARTFORE

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

"Psaní je má celoživotní obsese. Nejdříve to bylo psaní odborné, potom spíše populárně-vědní literatura a publicistika, a jak stárnu, začínám psaním reflektovat především své niterné pocity a textem komunikovat s lidmi."

(F. Gál)


Pozývame vás na stretnutie a prezentáciu novej knihy Fedora Gála Cesta do bezdomoví v nedeľu 17.novembra od 13:00 v košickom Artfore na Hlavnej 87.

Fedor Gál sa narodil 20.3.1945 v Terezíne. Absolvoval základnú školu v Bratislave, chemickú priemyslovku v Gottwaldove (dnes Zlín), vysokú školu chemickú v Bratislave (1972), vědeckú prípravu zo sociológie (1977), doktorát vied z ekonómie (1992).

Po maturite vystriedal viacero profesií v chemických fabrikách (Vulkan Hrádek nad Nisou, Gumon, Slovnaft, Chemické závody Juraja Dimitrova Bratislava, kde ho zastihol august 1968).

Po ukončení diaľkového štúdia chemického inžinierstva pracoval v niekoľkých výskumných ústavoch, až nakoniec v roku 1987 skončil na voľnej nohe. Podľa vlastných slov bol zrejme prvý vedecký pracovník v slobodnom povolaní v komunistickom Československu.

V roku 1989 spoluzakladal hnutie Verejnosť proti násiliu (VPN) a v rokoch 1990/91 bol predsedom Koordinačného centra a Republikovej rady VPN. V roce 1990 toto hnutie vyhralo na Slovensku prvé slobodné parlamentné voľby od roku 1948.

Po zmene režimu v novembri 1989 bol krátko aktívnym politikom, potom - opäť krátko - riaditeľom Ústavu pre sociálne analýzy bratislavskej univerzity J.A. Komenského a konečne vedúcim tímu a docentom Fakulty sociálnych vied Karlovej univerzity v Prahe, kam sa presťahoval po rozpade ČSFR.

So synom Róbertom založil vydavateľstvo G PLUS G, spoluzakladal TV NOVA a firmu špecializovanú na technológie pre mobilné siete a internet.

Dnes sa systematicky venuje písaniu - odbornému, populárno-náučným článkom, publicistike a publikuje i na svojom blogu.

FACEBOOK EVENT

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.