Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

CALLIGRAFFITI - NAPÍŠ MI OBRAZ

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Pozývame Vás do Výmenníku Obrody na výstavu Calligraffiti – Napíš mi obraz od autorky Bibiány Kočíkovej. Jadrom výstavy bude písmo, vložené do geometrických obrazcov podtrhnuté farbami, umiestnením i vrstvením.

Autorkou obrazov je Bibiána Kočíková, ktorá bola v počiatkoch svojej tvorby ovplyvnená maliarstvom a architektúrou prvej polovice 20. Storočia. Odkazy art deca či sececie sú plne prítomné na jej obrazoch.

„Moja tvorba prešla viacerými formami, od fotografie, realistickej maľby zátiší a krajiny, cez kresbu grafických návrhov a lettering až po Calligraffiti, ktoré v súčasnosti predstavuje ťažisko mojej práce. Okrem maľby na plátno sa venujem aj maľbe na textil – upcyclingu najmä džínsových búnd, ktoré takto dostávajú nový život a úplne inú hodnotu,“ dodáva autorka.

Obsahom výstavy Calligraffiti – Napíš mi obraz je kolekcia olejomalieb na plátne, zmiešanej techniky sprej/olej a vybraných grafických návrhov na papieri. Výstava uvedie návštevníka do nového výtvarného štýlu, ktorý na Slovensku ešte nie je etablovaný. Autorkinou ambíciou je ponúknuť divákom nečakaný estetický zážitok a poskytnúť priestor na odbornú i laickú diskusiu.

V dobe miešania žánrov sme sa dočkali vzniku Calligraffiti, ktoré v sebe spája prvky kaligrafie a street artu, graffiti i abstraktnej maľby. Jadrom Calligraffiti je písmo, či už skutočné alebo abstraktné, ktoré sa ukladá do geometrických obrazcov, najmä kruhov a štvorcov. Ich umiestnením a farebnosťou, často aj vrstvením a prekrývaním vznikajú dramatické efekty. Zástupcov tohto štýlu nájdeme najmä v Rusku a na Blízkom Východe.

Vernisáž: 27. november 2019 o 18:00 FACEBOOK EVENT

Výstava bude sprístupnená od 7. januára do 27. januára podľa programu Výmenníka Obrody (pondelky od 16:00 do 19:00, stredy od 15:30 do 17:00, piatky od 15:30 do 17:00).

www.vymenniky.sk
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.